Politikai biodíszlet, szexuális felvilágosítás, bántalmazás, romló mentális egészség… – Ilyen volt 2021 gyerekjogi szempontból
Egy biztos: 2021 egy hatalmas, sötét felhő a gyerekjogok egén.
Egy biztos: 2021 egy hatalmas, sötét felhő a gyerekjogok egén.
„Ha minden terhesség tervezett lenne, akkor sem tudnánk felszámolni az abortuszt.”
A testszégyenítésnek számos formája van, és nem csak a túlsúlyos embereket érinti. Ezek a ti történeteitek azokról az esetekről, amikor a vékony testalkatotok miatt ért bántás, megkülönböztetés benneteket.
Nem veszélyesebbek a gyerekekre az oltás mellékhatásai, mint maga a koronavírus-fertőzés? Nem veszélyes-e beadatni, amikor még nem tudjuk, milyen hosszú távú mellékhatásai lehetnek? Mire figyeljünk, mielőtt beoltatjuk a gyerekeinket? Dr. Havasi Katalin, a Házi Gyermekorvosok Országos Érdekképviseleti és Szakmai Egyesületének elnöke válaszolt a legégetőbb kérdésekre.
A próbatételes gyerekekről sok tekintetben lemond a rendszer – néha még maguk az orvosok is –, az anyák azonban ritkán. Jáger Mónika a legnagyobb alázattal és kitartással támogatja a kisfiát, maradék erejével pedig azért küzd emberfeletti módon, hogy a sorstársait segítse.
„Gondolkodjunk másképpen a gyermekotthonokban élő gyerekekről, ez az első és legfontosabb lépés! Ismerjük meg őket, lássuk meg a problémáikat, és nyújtsunk számukra segítő kezet. Ha ugyanis megfelelően reagálunk rájuk, akkor meg fogják tanulni, hogy értékesek, és más sorsot is választhatnak, mint amilyet, mondjuk, a szüleik választottak.”
„Csontokkal csak a kutyák játszanak. Elöl deszka, hátul léc. Biztosan anorexiás…” A vékony embereket is rengeteg bántás éri, erről ír vendégszerzőnk, aki maga is érintett:
Mi zajlik bennünk, amikor arról döntünk, hogyan és mennyit adományozzunk? Kiről szól valójában a jócselekedet? Mivel segítünk igazán? Mi az a hatékony altruizmus? Mint oly sok mindenre, a tudomány erre is választ ad. Íme: