Éhezés fenyegeti az árva állatokat – Te is tehetsz azért, hogy ez ne történjen meg!
Nem csak pénzzel segíthetsz az elárvult állatokon!
Nem csak pénzzel segíthetsz az elárvult állatokon!
A koronavírus itthon a szakdolgozatok leadási határideje előtt egy hónappal robbant be. Persze azonnal bezártak minden közintézményt, így a könyvtárakat is, ahol kutatni lehetne. A hallgatók helyzetét nehezítette, hogy a kollégiumokból is egyik napról a másikra kellett kiköltözniük. Ezzel a felfordulással pedig sokan és sokat vesztettek a most hatványozottan értékes időből.
Régóta tudjuk, hogy egy sérült gyereket nevelő szülő százszor kiszolgáltatottabb helyzetben van, mint egy „átlagos” anya vagy apa, miközben keményen küzd az élhető hétköznapokért. A járványhelyzetben ez különösen igaz. Vajon mi a helyzet most azokkal a családokkal, akik eddig is csak nagyon kevés segítséget kaptak, miközben emberfeletti küzdelmet folytatnak?
Meg akarod érteni a gyermekpornóval lebukott volt perui nagykövet ügyében hozott ítéletet? Akkor olvasd el dr. Gyurkó Szilvi írását.
Kis lépésekkel együtt juthatunk el a nagy célokhoz.
A Tízparancsolatban is benne van: tiszteld apádat, anyádat. A valóságban azonban az idősek gyakran válnak családon belüli erőszak áldozataivá, a bántalmazásnak pedig széles a skálája, az anyagi kizsákmányolástól a fizikain át egészen a pszichés abúzusig.
„Senki ne mondja nekem, hogy normális egy balettórára fegyvert bevinni és azzal fenyegetőzni. Vagy normális egy balettórai teljesítmény miatt feltépni az ajtót, és kirontani a folyosóra ordibálni, kurva anyázni, hogy az egész iskola zengjen tőle. Vagy normális dolog egy bútordarabot odavágni a diákhoz, ha az nem teljesíti az elvárást – legyen az szék vagy egy állófogas.” Egy volt táncművészetis, ma már felnőtt diákkal beszélgetett Gyárfás Dorka.
„Ránézésre” nem lehet kiszűrni a potenciális szexuális bántalmazókat és pedofilokat. Ami nem jelenti azt, hogy feltartott kézzel, elfordított fejjel, befogott orral továbbsétálni a legjobb megoldás. Dr. Gyurkó Szilvi szerint ez a dolog mindenkin múlik egy kicsit – vagy jobban. Olvassátok el, fontos: