„Játszani ijesztő: nem tudom, hogy mi lesz. Sokaknak igénye a kontroll megtartása” – A Mit játsszunk? vlog a Popfilterben
Játszani jó. Hát akkor miért engedjük meg mégis olyan ritkán magunknak? Miért félünk védtelenné válni, amikor nincs valódi tét? Hopp, várjunk csak egy kicsit: biztos, hogy nem valódi a tét, ha „csak” játékról van szó? A mai adásból sok mindenre kapunk tudományos, még több dologra viszont csupaszív, emberi választ Magyarország legnépszerűbb társasjátékos vlogjának két szakértőjétől – akik a magánéletben is együtt játszanak. A mai epizódban a Mit játsszunk? csapata, azaz Győri-Nádai Réka és Győri Zoltán. Popfilter – Szűrjük a zajt!
–
Létezik-e univerzális társasjáték? Ha nem, akkor miért nem? Kinek milyen játék a megfelelő? Változik-e országonként, korszakonként, élethelyzetenként, mivel jó játszanunk? Hogyan segíthet a társasjáték egy sportsérülés vagy a depresszió elleni küzdelem idején?
A mai a Popfilter történetének egyik leginformatívabb adása. Se szeri, se száma a kérdéseknek, amelyekre választ kapunk a beszélgetés során.
Milyen játékostípusok vannak – és mennyire tér el a játék közben mutatott arcunk a hétköznapitól?
Szabad-e engedni nyerni a gyereket? (Jó, ennyit elárulok előre: a szakértők szerint nem, sőt, kifejezetten ártunk vele, ha így teszünk.)
A Mit játsszunk? vlog és a köré szerveződött közösség nagyon sokat tanít arról, milyen, amikor egymást tisztelve engedjük, hogy előtörjön belőlünk a gyermeki önfeledtség, és hogy ez micsoda hatással van a lelkünkre, a boldogságunkra, az emberi kapcsolatainkra.
A mai adásból kiderül, hogyan tehetjük izgalmasabbá a legapróbb kötelezettségeinket is játékkal, hogy mire jó az iskolában a gamifikáció, hogy miért gonosz játék a Ki nevet a végén?, miért nem mindegy, mit játszunk egy családi ebédnél – és az is, mit csinál Magyarország legsikeresebb játéktervezője, amikor új társason dolgozik.
Jó szórakozást kívánok!
Csepelyi Adrienn
A Popfilter további epizódjait itt találod: