Supka Géza: A könyvet szeretni kell, mert a könyv ezerszeres kamattal fizeti vissza ezt a szeretetet
Supka Géza azt szerette volna, ha évente egy alkalommal találkozik egymással személyesen író és olvasó, „ingujjban, közvetlen, bohém formában”.
Supka Géza azt szerette volna, ha évente egy alkalommal találkozik egymással személyesen író és olvasó, „ingujjban, közvetlen, bohém formában”.
A nő, aki szembement a hagyománnyal: Cinka Panna öröksége máig kézzelfogható, élő.
A Hogyan szexeljünk című filmben Tara történetét követhetjük végig, aki már nagyon szeretné elveszteni a szüzességét. Csak épp nem mindegy, később hogy emlékezik majd vissza a történtekre.
Bár Juhász Gyula szerelmei közül mindig Sárvári Annát emlegetjük, nem ő volt az egyetlen, aki elrabolta a költő szívét. Hátborzongató, hogy múzsái közül többen is önkezükkel vetettek véget életüknek – csakúgy, mint maga Juhász.
Amikor az ember nem a megszokott közegében mozog, élesebben látja a dolgokat. Találkozhat élete szerelmével, felismerhet valamit, ami új, jobb irányba tereli az életét. Interjú a Peter’s Planet bloggerével, Szűcs Péterrel.
Ma 30 éve, hogy Kurt Cobain távozott az élők sorából, a Nirvana azonban azóta sem vesztett jelentőségéből.
„Hollywood tisztességes embere” – írták Gregory Peckről a nekrológjában, és aki csak ismerte, mind egyetértett: talpig becsületes, egyenes férfi volt, megkérdőjelezhetetlen erkölcsi értékrenddel. Peck gyakran állt ki számára fontos ügyek mellett, vagy dolgozott ingyen azért, hogy ezzel megmentsen 600 ezer családot.
Ugyanúgy, ahogy a gengszterkedéssel töltött évek számával a bőrön sem marad szabad, tetoválatlan felület, a maffia is egyre inkább behálózza a társadalom testét. Valóban ne létezne Japán a jakuza nélkül? Sorozatajánló.