„Mint merültem el bánatban, élvezetben” – Puskin, a nagy túlélő
„Én írok levelet magának…” Ki tudja folytatni?
„Én írok levelet magának…” Ki tudja folytatni?
Íme, az egyik kedvenc gimnáziumi tanárunk számvetése arról, hogyan is sikerült ezt a karantént teljesíteni…
Történhet-e bántalmazás a mai táncosoktatásban? Mit lehet tenni, ha igen? Milyen felelőssége van a Magyar Táncművészeti Egyetemnek a régi ügyek feltárásában? Mennyire zárt világ és „katonaság” a balett? Korábbi interjúnk nyomán utánajártunk ezeknek a kérdéseknek az intézmény vezetőivel.
Ballada kígyókról, fecsegőposzátákról és egy nem is olyan távoli világról.
A világ egyik leghíresebb embere ma negyvenöt éves.
Ha tudni szeretnéd, mit jelentett a trianoni békeszerződés a korabeli erdélyi magyarság számára, olvass Ignácz Rózsát! De előbb ismerd meg az életét – Ablonczy Balázs történész tolmácsolásában.
„Láttam nemzedékem legjobb elméit az őrület romjaiban, hisztérikusan lemeztelenedett éhezőket, a néger utcákon vonszolva magukat hajnalban egy mérges belövés tűjét áhítozva.” A költemény, ami nemcsak rengeteget tett a szólásszabadságért, de megnyitotta az utat más, korábban obszcénnak bélyegzett könyv számára is.
Nincs természetesebb reakció, mint hogy a világjárvány nyomán arról gondolkodunk, miféle korszakhatárhoz érkeztünk, és milyen jövő áll előttünk. Elődeink ugyanígy tettek a történelem különféle katasztrófái után.