Orchidea csalánjelmezben – Charlotte Gainsbourg 50 éves
Énekesnő, divatikon, kétnyelvű színésznő, két ikonikus ember közös gyereke… Ismerjétek meg jobban Charlotte Gainsbourg-öt Franciaországban élő szerzőnk, Kis Zsuzsa tolmácsolásán keresztül!
Énekesnő, divatikon, kétnyelvű színésznő, két ikonikus ember közös gyereke… Ismerjétek meg jobban Charlotte Gainsbourg-öt Franciaországban élő szerzőnk, Kis Zsuzsa tolmácsolásán keresztül!
Táblajáték, egyúttal sportág is, amiből 1924 óta rendeznek olimpiát, a pandémiának és egy tévés sorozatnak köszönhetően pedig most újra rengetegen fordultak ehhez az okos játékhoz.
„A férfiasság nem a külsőből adódik, hanem a felelősségből. Egy nő sem abba szeret bele, hogy hogy néz ki valaki – arra hamar rá lehet unni. Hanem abba, hogy hogyan beszél a dolgokról, van-e benne felelősségérzet. Szerintem iszonyatos gondban vannak azok a férfiak, akik a kinézetükre építik a férfiasságukat.” – Ismerjétek meg közelebbről az ország egyik legjobb színészét, aki most épp egy romantikus vígjátékban játszik rendhagyó hősszerelmest.
A „parasztrégész” (ahogy magát nevezte), tanár, újságíró, főszerkesztő, darwinista, ellenálló, humanista, szabadkőműves, idealista Móra Ferencről Both Gabi emlékezik meg. Neked melyik a kedvenc műved tőle?
Ha még nem döntötted el, milyen könyvnek állsz neki a szabadságod alatt, akkor ajánlunk egy sor lehetőséget.
„Rossetti saját, ki nem adott verseit Siddall koporsójába helyezte, mondván, ennél méltóbb helyre nem kerülhetnének. Aztán hét év múlva a művész meggondolta magát, és exhumáltatta egykori hitvese holttestét – hogy kivetethesse mellőle a verseket.” És ez csak egy adalék ebből a szomorú történetből, amelyet olyan előszeretettel szépített meg a művészettörténet. Eddig.
Hogy mitől olyan imádni való a ma 41 éves színésznő? Például, mert anyatejet fej titokban egy olvasópróbán (és lebukik), vagy mert kétgyerekes anyaként meztelenül ugrabugrál a kertjükben. Meg azért is, mert nyíltan beszél a depressziójáról, és a Twitteren kérte meg a férje kezét.
„Ha nem mászod meg a keserűség szikláját, soha nem érsz föl a boldogság rétjére.” Kutassátok velünk a keleti bölcsek titkát a ma élő legnagyobb magyar tibetológussal, aki egész életében azt kereste, mit adhatnak ők nekünk, nyugatiaknak.