Kimenő Radival: A legjobb programok az ünnep előtt
Melegíts be velünk az ünnepre a tematikus Etyeki Pikniken vagy a Platz Piac húsvéti tojáskeresésével. Megérkezett Filákovity Radojka heti ajánlója.
Melegíts be velünk az ünnepre a tematikus Etyeki Pikniken vagy a Platz Piac húsvéti tojáskeresésével. Megérkezett Filákovity Radojka heti ajánlója.
„Laborfalvi Róza levett a saját kebléről egy nemzeti színű kokárdát és Jókai szíve fölé tűzte, aztán a szeme közé nézett mélán, édesen, rejtelmesen. És Jókai e pillanatban érezte bizsergő ereiben, hogy ez a nézés az ő jutalma a végzettől a mai napért, és hogy ez a jutalom egy egész életre szól” – Mikszáth Kálmán Jókai Mór élete és kora című regényében így írta le az emlékezetes találkozást, amelyből legenda született:
„Azért kezdtem el fotózni, mert ott volt Szicília. Hogy megértsem a fotókon keresztül, mit jelent szicíliainak lenni” – vallja Ferdinando Scianna, aki szülőotthonát és annak lakóit kezdte el megörökíteni, majd bejárta a fél világot. Izgalmas kiállítás a milánói Palazzo Realéból.
A női testépítők kapcsán sok sztereotípia él az emberek fejében – ezeket szeretné lebontani egy új magyar film, a Szelíd, amelynek a főszereplője nemcsak világbajnok testépítő volt (ma pedig személyi edző), de a kinézetén és a tapasztalatain túl is sok mindent hozzáadott a filmhez. Vele beszélgettünk testképzavarról, domináns férfiakról és előítéletekről.
Vonzó fiatal színészek, menő cuccok, jó zenék, és izgalmas történet – mi kell még? Hát, némi mélységet még lehetett volna találni benne – de alapvetően tetszetős az HBO új magyar sorozata.
Paul Rudd szerény és alázatos, nem gondolja magát szívtiprónak, de szupersztárnak sem, noha már szuperhősként is bemutatkozott, és egyre nagyobb a rajongótábora. A Hollywood nagy nevettetője címkét viszont már nem utasíthatja vissza!
Száztíz évvel ezelőtt született a XX. század egyik legfontosabb magyar alkotója: Örkény István, aki egészen zseniálisan találta mindig fején a szöget.
Kihagyhatatlan programokat ajánl Both Gabi a világzene-rajongóknak: