Szirtes Ági: „Most már tudok kussolni” – Elviszlek magammal
Rovattámogatás
2024. június 5.
Szirtes Ágiban egyszerre van jelen a gyermeki tisztaság, ahogy rácsodálkozik a világra, és a sötét tónusú, néha egészen cinikus felnőttség, ahogy lemondóan legyint – ugyanarra a világra. Az örökké tépelődő művész elégedetlensége és az értékeiben, tehetségében biztos színésznő büszkesége. Szirtes Ádám lánya és Pálmai Anna anyukája. Édesapja szeleburdi bohémsága és édesanyja konok szívóssága. Aki egy otthonkában, egy bicikliről leborulva is igazi jelenség, és 153 centisen is Kossuth-díjas díva. Noha ezt ő természetesen kikérné magának, mert, hogy: „szerettem volna én is nőket játszani, de a trotlikat kaptam, mert nyilván ezt sugallom magamról". De nem ezt sugallja magáról. Ahogy hallgatom őt, és fogadom a mindenféle szűrő nélkül kiáradó érzelmeit a gyerekkoráról, a szüleiről, az anyaságáról, a pályájáról, azon gondolkodom, hogy vajon milyen elképesztő erő kell ahhoz, hogy valaki mindezt elhordozza. Hát csoda, hogy annyira tele van energiával? Elviszlek magammal: Szirtes Ági színész.
Neked ajánljuk
Elviszlek magammal –
2024. június 6.
–
BG
Szirtes Ági nem tagadja, hogy „szenvedélyvezérelt”, és állandóan elégedetlen, főként önmagával. Harcol benne az apja bohémsága az anyja keménységével. Sok mindent másképp csinálna már a mai fejével, de az anyai szerepével szerencsére elégedett. Az Elviszlek magammal legfrissebb adásának szemléje.
0 like / 0 dislike
20 megosztás
Elviszlek magammal –
2024. október 31.
–
BG
„Lassan tényleg olyan ez az autó, mint egy pszichológusi rendelő” – hangzott el az adás egyik fontos pillanatában D. Tóth Krisztától. Nagy nevetés követte ugyan , de nem járt nagyon messze az igazságtól. Pálmai Anna nyilvános és alapos önelemzése mindannyiunk számára jó példa lehet arra, hogy a legmélyebb gödörből is ki lehet mászni, ha az ember hajlandó arra, hogy felismerje és átírja azokat a mintákat, amelyeket öntudatlanul is követ.
0 like / 0 dislike
5 megosztás
Elviszlek magammal –
2025. május 14.
–
DTK
Miért érzi úgy 77 évesen, hogy már nem igazán kell? Hogy van most, néhány hónappal azután, hogy nagyon megijesztett mindenkit, amikor rosszul lett a színpadon? Hány elégedett pillanatot tud felidézni páratlanul hosszú pályájáról? Mi az, ami még képes felvillanyozni őt? Mi lett a hollywoodi álmaival? Miért haragszik a kritikusokra és mennyire gondolja politikainak a Kossuth-díjat? Kern András az Elviszlekben!
0 like / 0 dislike
29 megosztás
Elviszlek magammal –
2025. május 21.
–
DTK
Túlélő üzemmódban vagyunk, és úgy próbáljuk tompítani a feszültséget, hogy belebetegszünk. Az átlag 65+-os magyar ember 3-4 évvel él kevesebbet egsészségben, mint uniós társai. Mi köze a mentális állapotunknak a fizikai egészségünkhöz, és hogyan lehetne ténylegesen csökkenteni a stresszt? Az Elviszlek magammal vendége: Dr. Márky Ádám orvos, longevity kutató.
0 like / 0 dislike
65 megosztás
Elviszlek magammal –
2025. június 4.
–
DTK
Benedek-Epres Panni továbblépett, de az az érzése, hogy az ország egy része nem lépett vele együtt. Köszöni, nem kéri többé az özvegyi fátylat és nem kéri az ítélkezést sem. Egyedülálló anyukaként új életet épített, autonóm nőként pedig saját vállalkozást. Öröm nézni!
0 like / 0 dislike
84 megosztás
Elviszlek magammal –
2025. június 11.
–
DTK
Tíz év, 310 epizód, tízezer kilométer után az Elviszlek magammal című műsor befejeződik. Az utolsó, rendhagyó epizódban korábbi vendégek és olvasók kérdezik a műsorvezetőt, D. Tóth Krisztát. Moderátor: Fegyverneki Sanyi.
0 like / 0 dislike
35 megosztás