Attól, hogy nyomon követed, még nincs biztonságban – Az okosórákról gyerekjogi szempontból
Nem ördögtől való az okosóra. De a nyomkövetés nem egyenlő sem a biztonsággal, sem a szülőséggel.
Nem ördögtől való az okosóra. De a nyomkövetés nem egyenlő sem a biztonsággal, sem a szülőséggel.
Hogyan lehet jól vitatkozni, hogy a másik valóban megértse, mit szeretnénk mondani, anélkül hogy megsértődne? Ennek jártunk utána Pataky Andrea pszichológussal.
Virág Teréz gyerekkora 12 évesen ért véget, abban a pillanatban, amikor az anyját elhurcolták, és attól fogva neki meg a húgának magukról kellett gondoskodniuk, és túlélniük a Dunához terelést, éhezést, nyomort és rettegést. Az egykori kislány szerencsére felnőtt, és legendás pszichológus és traumakutató lett, a transzgenerációs pszichológia magyarországi megteremtője. Olvassatok róla:
„Nagyon furcsa érzés, amikor negyven fölött egyszer csak nyomsz egy RESTART gombot az életeden, és egy új országban, majdhogynem elölről kell leraknod a pároddal a családi életetek, a mindennapjaitok alapjait.” Hesnáék lassan berendezkednek, iskola, óvoda, telefon, kocsi, munka, közösség… És semmi nem megy zökkenőmentesen. Amerikai napló, 2. rész.
Vajon mi vesz rá egy csapat (jobbára) nyugdíjas asszonyt, hogy hétköznap délelőttönként a parkban összegyűlve tajcsit gyakoroljanak? Kurucz Adrienn beállt közéjük:
Szabó Anna Eszter féltékeny lett a macskájukra, de lehet, hogy ebből valami jó dolog is kisülhet!
Nem lehet elégszer elmondani: „Semmi baj nincs veletek meg a testetekkel, anyák! Sőt. Nagyon-nagyon sőt.” Egy férfi, egy apa szemével…
„Bármit teszel tanárként, akkor sem tudsz olyan villogó, érdekes és intenzív lenni, mint egy telefonos játék.” A felpörgött, a játék lázában égő gyerekekkel pedig a tanulás is nehezebb, hiszen már ott tartottak, hogy szünetben is csak a képernyőt nézték. Nem ment másképp, teljes tilalmat kellett bevezetni.