Az is hasznos, ha épp nem vagy hasznos – A lustálkodás pszichológiája
Folyton pörögsz, állandóan csinálsz valamit, és véletlenül sem állsz meg, hogy kicsit lustálkodj? Pedig érdemes volna. A saját érdekedben.
Folyton pörögsz, állandóan csinálsz valamit, és véletlenül sem állsz meg, hogy kicsit lustálkodj? Pedig érdemes volna. A saját érdekedben.
Kiégés, tehetetlenség, frusztráció. Hol vezetheti le a feszültségét a rendőr, a szociális munkás vagy a gyerekvédelemben dolgozó szakember?
Ami régen a sötét utcasarkokon megbújó mutogatósok reszortja volt, az ma már bevett csajozási, pasizási szokás. De mit érez az ember, ha hirtelen, meglepetésszerűen az arcába tolnak egy bránert? Farokszelfitartalom - szigorúan szóban.
Nagy bátorság kell ahhoz, hogy az ember négy gyerekkel együtt felkerekedjen, és szerencsét próbáljon a világ másik felén. De egykori kolléganőnk, Rohrböck Kinga és férje meglépték ezt, és még a gyerekek is kiválóan boldogulnak...
Önfegyelem, becsületesség, logikai gondolkodás, memória, koncentráció, problémamegoldó képesség... És még hosszan, hosszan sorolhatnánk, miért jó játék a sakk már egészen kicsi kortól. Nem csoda, hogy számos iskolában önálló tantárgyként oktatják!
Mit tegyen, aki gyereket akar? Fizessen! Méghozzá jó sokat.
„Csak annak az embernek a mosolyában hiszek, aki saját magán is képes jókat derülni.”
„Egy nőnek minden téren mindig többet kell teljesítenie, hogy bizonyítson. Másfelől meg, ha bírod a kiképzést, és nem háromszor bizonyítasz, hanem tizenháromszor, akkor végül sokkal stabilabb a helyed.”