WMN Life
WMN Life

Mit köszönhet Jung a nőknek? – Anyjának, szeretőinek hatása a nagy gondolkodóra

WMN Life – 2019.01.25. – WMN

„Az érzés, amit a »nő«-höz társítottam, sokáig a veleszületett megbízhatatlanság volt” – ezt mondta Jung… Na, és akkor mit mondtak vajon róla a nők, akik közel kerültek hozzá?

Bundabugyi, vízforraló, búvárszivattyú – Helló, '80-as évek! Helló, KGST-piac!

WMN Life – 2019.01.25. – ZZs

„A műsoros kazetták, hátizsákok és vízforralók mellett meg kell emlékezni a Krówka tejkaramelláról és a borzalmas bugyikról is, amiket a szovjetek árultak.”

Dobd ki a játékok felét, mondd le a programok háromnegyedét, és boldogabb lesz a gyereked?

WMN Life – 2019.01.25. – TF

Gyakran okoz konfliktust a mai szülők és nagyszülők között, hogy utóbbiak szerint régen jobb volt, mert nem a gyerekek irányították a szülők életét, „ti még három kaviccsal elvoltatok órákig, miközben én mindent megfőztem a hétre”. Tóth Flóra úgy véli, régen nemcsak a gyereknevelés, de a főzés és a kavicsok is mást jelentettek. A mostani problémákra mai reakció kell, nem nosztalgia. Szerinte az egyszerűbb gyermekkor-mozgalom pont ezekre kínál megoldást.

Fiala Borcsa: Sárkányok és pipogyák

WMN Life – 2019.01.24. – FB

A nők elsárkányosodása. Megvan?

Felszabadító érzés néha nemet mondani – Avagy hogyan nem lettem szupernő?

WMN Life – 2019.01.23. – CSA

Mikor és mire mondtál utoljára nemet?

Tanulj meg fogyasztani – Kütyük, amikre a világon semmi szükséged nincs, mégis megveszed őket

WMN Life – 2019.01.23. – DG

Tedd a szívedre a kezed: az elmúlt pár hónapban hány felesleges dolgot vettél meg csak azért, mert „szinte ingyen volt”?

„Az ápolónők itt is suttogva kiabálnak” – Multikulti nővérpult valahol Angliában

WMN Life – 2019.01.21. – WMN

„A legnagyobb feladat itt, Angliában az volt, hogy megtanuljam, hogy kell türelmesnek lenni, hogyan kell kezelni a különbözőségeket. Sokféle nemzetiségű ember dolgozik az itteni kórházakban, többnyire afrikaiak, indiaiak, Fülöp-szigetekiek, de kelet-európaiak és angolok is, bár közülük egyre kevesebben.”