Szerelmi kapcsolatok: eleve elrendeltetett vagy mindennapos feladat számodra? – Ebből a 19 kérdésből most kiderül!
Végzet- vagy megoldáspárti vagy? Teszteld magad, és kiderül!
Végzet- vagy megoldáspárti vagy? Teszteld magad, és kiderül!
Égési sérülés, agyhártyagyulladás, szívzűr és autóbaleset – Kristóf annyiszor jött vissza a halál torkából, hogy azt mondja, már nem fél tőle. Olvassátok el, mi mindenre tanította meg őt az, hogy többször is szembe kellett néznie az elmúlással:
Vajon a szülőség tényleg tanulható? És ha igen, melyek a legjobb „tankönyvek”? Dudics Emese megosztja veletek az ő öt kedvencét.
Hogy miért fontos, hogy a gyerek jól érezze magát az iskolában, és élményeket szerezzen, ha pedig elakad, a szülő és a tanár közösen keressenek megoldást? Mindjárt megtudod.
Szerzőnk sokunkhoz hasonlóan már épp eléggé belefásult a lassan egy éve tartó bezártságba. Épp ezért esik jól neki is elmerülni az ábrándozásban, amely reméli, reméljük, hamar valósággá válik. De milyen lesz a világ a COVID után? Lehet, hogy ilyen:
Szerzőnk életének szerves része a sport, de most a járvány miatt nem tud konditerembe járni, így alternatív megoldásokat kellett keresnie. Tesztelt például egy ígéretes online mozgásplatformot, elmeséli, hogy vált be neki:
Ma már sok családnak megadatik az a lehetőség, ami pár évtizede még lehetetlen volt: genetikai vizsgálat alapján „kiszűrni” a nem ép magzatokat. Pásztory Dóri azt írja, ha olyan fejlett lett volna a technika, mint ma, amikor őt várták, talán világra sem jöhetett volna. Dóri öt évvel ezelőtt írta ezt a publicisztikát, de a kérdés ma sem kevésbé fontos és szívfacsaró.
Edith Eva Eger magyar származású holokauszttúlélő írta A döntés című könyvében, hogy a haláltáborban döbbent rá, mennyit számít a figyelem fókusza: „Van döntési lehetőségünk: dönthetünk úgy, hogy arra figyelünk oda, amit elveszítettünk, vagy pedig arra, amink még megvan”. Hogyan kamatoztathatjuk ezt a tanítást a hétköznapokban? Erről írt Baló Sára.