Tévhit, hogy a sorozatgyilkosok őrült zsenik, akiket vert az anyjuk
Kiből lesz a sorozatgyilkos? Mi késztet valakit arra, hogy kiélje a beteg fantáziáit? Minden kérdésre választ ad a törvényszéki pszichológus.
Kiből lesz a sorozatgyilkos? Mi késztet valakit arra, hogy kiélje a beteg fantáziáit? Minden kérdésre választ ad a törvényszéki pszichológus.
Bár az SNI-s gyerekek számára az óvodát hivatalosan az illetékes pedagógiai szakszolgálat jelöli ki, szülőként megtehetjük, hogy előzetesen óvodákat látogatunk és információt gyűjtünk. Sok helyen adnak ugyanis befogadó nyilatkozatot, és ez minden résztvevő számára megkönnyítheti a folyamatot, a tervezést, és az előkészetekre is több idő jut.
Tippek és tanácsok ADHD-val és diszkalkuliával küzdőknek, hogy egyszerűbbek legyenek a pénzügyek, és az ügyintézés is jobban menjen. Egy-egy megoldás néha talán furcsa lesz a környezetünk számára, de nem az a fontos, hanem hogy nekünk beválik valami!
A monokinizés megítélését sok minden befolyásolja kezdve a kulturális hagyományainktól azon keresztül, hogy mit hozunk a családunkból egészen addig, hogy milyen a viszonyunk a saját testünkhöz, és más meztelen testének látványához. De mit gondolnak róla a magyarok?
Az igaz barátság egy életen át elkísér – mondják sokan. De mi van, ha egy kapcsolat nem tart örökké, ha a másiknak nem ugyanolyan fontos, vagy ha csak egy időre szól? Akkor már nem is igazi?
Az emofíliát – a szerelembe esés ránk jellemző sebességét és gyakoriságát – egyes elméletalkotók stabil személyiségvonásnak tartják, és úgy vélik, annak alacsony és magas szintje egyaránt a népesség 10-15 százalékát érinti. Az pedig, hogy hol helyezkedünk el ezen a skálán, jelentős hatással lehet a párkapcsolatainkra és az érzelmi életünkre.
Vajon milyen Rasovszky Kristóf, amikor épp nem az olimpiára készül? Milyen gondolatok kavarognak a fejében, amikor a startkőhöz állva az egyik legjobb barátja az ellenfele? Mit érez, amikor szembejön vele Noah Lyles, vagy amikor szembesül azzal, hogy egy ponton abba kell majd hagyni az élsportot?
Pár napja jött a hír, hogy a NASA úgy döntött: az a két űrhajós, akik a Starliner nevű űrhajó meghibásodása miatt június eleje óta a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) dekkolnak, csak 2025 februárjában térhetnek vissza. Ám nem ez az űrkutatás és űrutazás első – és minden bizonnyal nem is utolsó – „bakija”. Hiába a precíz protokoll és az extra biztonsági intézkedések, problémák az űrben is akadnak – ilyen esetekből gyűjtött össze Dián Dóri ötöt.