„Semmi nincs az életemben, amiért bocsánatot kellene kérnem” – Íme, Olaszország első női miniszterelnöke, Giorgia Meloni
Hát, Olaszországban sem lesz könnyű melegnek, feministának, nem kívánt terhesnek vagy bevándorlónak lenni…
Hát, Olaszországban sem lesz könnyű melegnek, feministának, nem kívánt terhesnek vagy bevándorlónak lenni…
A közösségi média elterjedése az önkárosítás új típusait hozta magával. Már nemcsak a fizikai világban probléma a vagdosás, hanem az online térben is nyirbálhatja valaki a saját identitását. Összefoglaltuk, mit érdemes tudni a jelenségről.
Az elmúlt években megsokszorozódtak az LMBTQ-karakterek az egyes sorozatokban és filmekben, ami sokak számára zavaró. De homofóbbá tesz ez bárkit is? Kontraproduktív, vagy igenis hasznos a nagyobb láthatóság? A jelenségnek Kanicsár Ádám András járt utána.
„Régen a szüléseknél és az utolsó leheletnél is együtt volt a család, kicsik, nagyok, idősek. Ma az ilyesmit sokan barbár hókuszpókusznak tekintik” – Szabó Anna Eszter és pszichológus édesanyja, Kazimir Ágnes, ezúttal II. Erzsébet királynő halála kapcsán az élet végéhez fűződő viszonyunkról, a tradíciókról és a gyerekek bevonásáról beszélgettek.
Filákovity Radojka kolléganőnk remek hírt szeretne megosztani veletek, és azt is elmeséli, ő maga mit szólt ehhez a meglepetéshez.
Egy adagnyi mosott ruha sima szárítóállványon a lakásban teregetve 2 liter vizet párologtat a levegőbe, aminek jókora egészségi kockázata van. Így ha nem megoldható a kültéri teregetés, akkor érdemes beruházni egy szárítógépbe. Így használhatod környezetkímélő módon:
Furcsa dolog az anyaság. Mindig az aktuális nehézségek miatt kínlódunk (már aki kínlódik, persze). Aztán, ha vége egy húzós időszaknak, máris visszasírjuk. Folyamatosan sürgetjük az időt, és nehezen tanulunk belőle. Vajon még mennyi visszasírandó nehézség vár ránk?! Ezen gondolkodott el Szabó Anna Eszter.
Ha tudod, milyen biológiai folyamatok játszódnak le benne, jobban megértheted őt. És talán kevésbé leszel dühös.