„Anya, én ezt nem tudom megcsinálni!” – A gyerekek kishitűségének okai
Így segítheted a gyerekedet az önbizalom-szerzésben: egy óvónő tippjei, jótanácsai:
Így segítheted a gyerekedet az önbizalom-szerzésben: egy óvónő tippjei, jótanácsai:
Erősíti a kapcsolatot, stresszcsökkentő hatással bír, és még a vírusok ellen is véd. Mégis az emberek 75 százaléka úgy érzi: sokkal több ölelésre lenne szüksége.
Tizenhárom évesen óriási változáson megy át sok tini élete: ekkortól lehet legálisan regisztrálni a közösségimédia-oldalakra. De mi történik velük, amikor ebben a sérülékeny korban az arcukba kapják az egész social médiát?
Tényleg egyre több felnőtt küzd manapság ételallergiával? Mit lehet tenni, hogy gyerekkorban megelőzzük, kezeljük a problémát? Dietetikus és allergológus szakértőket kérdezett Simon Eszter hozzátáplálásról, keresztallergiákról és az élelmiszer-összetevők útvesztőiről.
Homérosztól kezdve Fodor Ákosig mindenki rajongott érte, a meditációs appokban ugyanúgy helye van, mint a tetoválószalonok mintái között. De vajon mi teszi ennyire vonzóvá és szimbolikussá a tengert?
„Van az a versírós játék, tudod, amikor írsz egy sort egy papírra, visszahajtod, és csak az utolsó szót láthatja a következő ember, aki ahhoz ír egy rímelő újabb sort, és így tovább. A végén lesz egy formailag nagyjából korrekt, amúgy tök zagyva költemény. Ezt a játékot úgy hívják: gmail-levelezés.”
Nem csak akkor késhet vagy maradhat ki a menstruáció, ha egy nő terhes. Szakértővel beszélgettünk arról, mi minden van még hatással a menzeszre és mikor kell orvoshoz fordulni, ha nem jön meg:
Egy kutatás szerint napi nyolc órát töltünk azzal, hogy különféle vágyakat érzünk, három órát azzal, hogy ellenállunk nekik, fél órát pedig azzal, hogy engedünk a korábban megtagadott vágyainknak. További paradoxon, hogy az is vágynak minősül, ha szeretnénk elcsendesíteni a vágyainkat. Hogyan teremthetjük meg a lelki békénket?