A viszony, ami meghatározza a mindennapokat: igenis számít, hogy milyen a kapcsolatod a szomszédoddal
Szomszédok, akiket sosem látni, idegesítő szomszédok, segítőkész szomszédok… és a nagy kérdés: miért érdemes jóban lenni a szomszédainkkal?
Szomszédok, akiket sosem látni, idegesítő szomszédok, segítőkész szomszédok… és a nagy kérdés: miért érdemes jóban lenni a szomszédainkkal?
Kilencévesen a New York Times címlapján szerepelt. 14 évesen négyszeres női olimpiai bajnok volt. 15 évesen nemzetközi sakknagymester. Az egész világ ismeri a nevét. És most nálunk indít saját rovatot életről, sakkról, emberről – nem csak sakkozóknak (sőt, főleg nem nekik). Mi pedig irtó büszkék vagyunk rá, hogy azt mondhatjuk: íme, Polgár Judit írása.
Az ölelés, ami keresztülszúrta egy anya szívét.
A szülők gyakran különféle ígéretekkel próbálják rávenni a gyerekeket az evésre, az alvásra vagy valamilyen feladat elvégzésére. Óvodapedagógus szerzőnk elmondja, mi ezzel a baj, és ehelyett milyen stratégiákat lehet választani:
Normális-e, hogy egyik pillanatban letargiában vagyok, aztán jobb a kedvem? Szabad-e néha nevetni, új ruhát vásárolni, barátokkal találkozni? Ki kell-e menni a temetőbe mindennap, vagy a mama akkor is tudja majd, hogy rá gondolok, ha ezt otthon csinálom? Ér-e haragudni mindenkire, akinek él a nagymamája?
Miért fontosak a családi történetek? Hogyan igazodjunk el a millió tanács között? És hogyan lehetünk „elég jó” szülők? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ a Hello Szülő Roadshow első állomásán.
Bár sokan tagadják, de a családok java részében igenis van kedvenc gyerek. És ez árt mind a kedvencnek, mind a mellőzött testvérnek.
„A mai kor embere, mindent azonnal akar: rosszul kontrollálja impulzusait, nehezen várakozik, sokat romlott a késleltetési képessége. Ezért kell már novemberben a karácsony” – mondja Geist Klára pszichológus.