WMN Ügy
SzuperWMN - Kik voltak Magyarország legbátrabb női 2024-ben? Jelölj te is 2025. január 22-ig! Részletek itt!
WMN Ügy

Valóra vált Á-Lom: 500 kisgyermek kapott új ágyat az Adománytaxi jóvoltából – Képriport

WMN Ügy – 2020.12.17. – CL

„Gondoljunk bele: nincs hol aludni. Milyen rettenetesen távol van bármilyen stabil jövőképtől az a gyerek, akinek nemhogy egy kis tanulósarka nincsen, de ágya se. A család négy-öt másik tagjával kell osztoznia egy fekhelyen, és másnap az iskolában figyelnie, teljesítenie.” Chripkó Lili képriportja.

Nyáry Luca: Észrevették, hogy nem érezzük magunkat megbecsülve, de szerintük nincs is rá szükségünk

WMN Ügy – 2020.12.16. – NyL

„Ha azt akarják, hogy legyen »kedvünk« gyereket szülni/nevelni, mert amúgy sokunknak lenne, akkor gondoskodjanak arról például, hogy az a gyerek ne nélkülözzön, addig se, amíg az anyja otthon van vele, hogy a lehető legjobb oktatást kaphassa származástól függetlenül, és hogy soha ne érezze magát kevesebbnek a saját hazájában azért, mert nőnek született.” A 19 éves Nyáry Luca kendőzetlen véleménye a nők számára kormányzatilag kijelölt életútról.

D. Tóth Kriszta: A Jóisten a miénk is!

WMN Ügy – 2020.12.15. – DTK

Advent tizenhetedik napján megtörtént a kilencedik alaptörvénymódosítás. Ez pedig egy vállaltan zaklatott reakció.

Hogyan lett Ugráló Borzból Ülő Bika: ki volt az indiánok legendás törzsfőnöke?

WMN Ügy – 2020.12.15. – KAd

„Ha a Nagy Szellem azt akarta volna, hogy úgy éljek, mint a fehér ember, akkor annak teremtett volna. A sast sem lehet kötelezni, hogy úgy éljen, ahogy a varjú él” – ezt mondogatta állítólag lakota nyelven a legendás indián harcos a cirkuszi közönségnek, ahol vadállat gyanánt mutogatták.

Nekünk, nőknek hinnünk kell abban, hogy odatartozunk, hogy elég jók vagyunk – Interjú Christine Gall mérnöknővel

WMN Ügy – 2020.12.12. – TÉZS

Hol működik jobban a nemi egyenlőség, Svédországban vagy Kínában? Mit ad a művészet egy termék tervezéséhez? Hogy lehet jól érvényesülni nőként a műszaki és technológiai szakmákban? Miért fontosak a női példaképek? Többek között ezekről a fontos kérdésekről beszélgetett Christine Gall-lal Trembácz Éva Zsuzsanna.

Laci bá, a tanyavilág bizalmija, és minden probléma megoldója – Chripkó Lili képriportja

WMN Ügy – 2020.12.10. – CL

„Akadnak, akikre egyedül mi nyitjuk rá az ajtót, vannak, akiknél konkrétan azt kell ellenőrizni, élnek-e. Nagyon szomorú, hogy a szegény emberek egyre szélesebb tömegeinek elengedik a kezét. Olyanok élnek a küszöbön, nyomorban, akik adott esetben egyébként dolgoznak.” Chripkó Lili bejárta a szekszárdi tanyavilágot.

„Örülök, hogy fehér a bőröm. Így könnyebb.” – Roma fiatalok gondolatai az őket érő mindennapos megkülönböztetésről

WMN Ügy – 2020.12.07. – BF

„Az előítéletek bemásznak a cigány gyerekek fejébe és átírják az ott lévő gondolatokat, álmokat. Ezek a gyerekek aztán a gyenge szakiskolát fogják választani, ahonnan a második évre a 70 százalékuk lemorzsolódik, és így a többségi társadalom kitermeli a szociális juttatásokon, közmunkán tengődő, valós, versenyképes készségekkel nem rendelkező emberek tömegeit.”

A szexturizmus nem bocsánatos bűn – Dr. Gyurkó Szilvi a Thaiföldre utazó „harcostársról”, a homoszexualitás és a pedofília összemosásáról

WMN Ügy – 2020.12.05. – GySz

„Nem a szexuális orientáció a kérdés, hanem a konszenzus, a beleegyezés. Ha nincs beleegyezés, ha kényszerítés, fenyegetés, zsarolás, érzelmi vagy fizikai erőszak van, akkor a szex nem szex, hanem erőszak. Ha pedig a partner egy gyerek, akkor teljesen mindegy minden körülmény, mert fel sem merül, hogy az aktus szex lenne. Az erőszak. Az erőszak pedig sosem magánügy.” Ez csak egy fontos idézet dr. Gyurkó Szilvia gyerekjogi szakember írásából. Olvassátok el az egészet: