„Nem a te hibád. És nem is a gyerekedé” – A korai vetélés tabuját csak együtt dönthetjük le
Így is lehet(ne): egyedülálló kampányt indított Bécs városvezetése a korai vetélés tabujának ledöntésére
Így is lehet(ne): egyedülálló kampányt indított Bécs városvezetése a korai vetélés tabujának ledöntésére
Az abortusz betiltása és a fogamzásgátlás hozzáférhetőségének korlátozása után most a válási törvényeken szigorítanának a republikánusok.
Évente 800 (!) szívbeteg gyerek születik Magyarországon – nekik rendezett a Szív-Kör Egyesület játékos olimpiát, hogy ne csak a mozgás örömét, de az ezzel járó sikerélményt is átélhessék. A végén pedig minden hősnek egyformán szólt a taps.
Nemhogy a nők nagy része, de az orvostudomány sincs még teljesen képben a női nemi szervek anatómiai felépítésével. Így eshet meg, hogy kisajakplasztikára megy valaki, és komplett csonkítás áldozatává válik.
Sokak szerint már az is társadalmi szintű párbeszédet indítana, ha a törvény nevébe bekerülne a „konszenzus” kifejezés.
A munkaadók igyekeznek minél kevesebb pénzből betölteni a munkahelyeket, újabb és újabb hullámokban érkeznek a kísérő nélküli kiskorúak, nem csökken az emberkereskedelem mértéke, és egyre több az olyan állami törvényhozás, amely gyengíti a gyermekmunkára vonatkozó szabályozásokat.
Vannak, akik azt gondolják, hogy a pedagógusok ügye őket nem érinti, mert nincs iskolás gyerekük. Mások a saját bőrükön is tapasztalják a problémák egy részét, de nem tudják, mit lehetne tenni. Utánajártunk, hogy szülőként merre lehet indulni, ha szeretnénk valamit tenni az oktatás jövőjéért.
A bírósági ítélet 2003-ban kimondta, hogy Kathleen Folbigg megfojtotta a gyerekeit. Harmincévnyi börtönbüntetéséből már tizennyolcat letöltött, amikor a modern genetikai vizsgálatoknak köszönhetően kiderült: mind a négy gyereknél egészségügyi problémák merültek fel, a boncolás pedig egyik esetben sem utalt gyilkosságra.