20 évet ült ártatlanul gyerekei megöléséért: rekordösszegű kártérítést kaphat az anya
Kathleen Folbigget nyáron engedték ki a börtönből, miután modern tudományos vizsgálatokkal végre bizonyították ártatlanságát:
Kathleen Folbigget nyáron engedték ki a börtönből, miután modern tudományos vizsgálatokkal végre bizonyították ártatlanságát:
A borsodi gyilkosság SEM szerelemféltésből történt. „A kegyetlenség célja sokszor a férfiasság bizonyítása, hiszen a visszautasítás miatt az agresszor ezen a területen érzi magát megalázva. A fenyegetés lényege a hatalomszerzés, a gyilkosságé pedig az, hogy biztosan ne legyen a másé a kipécézett lány.” Szakértők beszéltek arról, mi vezet az ilyen bűncselekményekhez.
A gyerekek hamarabb találkoznak az okostelefonnal, mint a kétszikű zárvatermőkkel. Valamilyen korlátozás jó lenne az iskolákban. De nem biztos, hogy az egyre több országban alkalmazott teljes tiltás a jó megoldás – állítja dr. Gyurkó Szilvia gyerekjogi szakember.
Sokan azért nem járnak cirkuszba, mert sajnálják az állatokat, de a szabályozások világszerte szigorodnak. Hol tartunk idehaza? Erről kérdezte Simon Eszter a Magyar Nemzeti Cirkusz igazgatóját, ifj. Richter Józsefet, a filmforgatások tapasztalatairól pedig Halász Árpád állattrénert, aki volt, hogy kétszáz kutyával dolgozott együtt Mundruczó Kornél filmjében.
Az elmúlt években több SMA-ügyről lehetett hallani, amikor a javító vagy szinten tartó – sajnos nagyon drága – kezelést a szülők közösségi kampányból szerették volna finanszírozni. Szerencsére ma már szűréssel, még tünetmentes állapotban felismerhető a betegség, ami azt is jelenti, hogy az érintett gyerekek időben megkaphatják a sok esetben életmentő kezelést.
A magyar oktatási rendszer nemzetközi összevetésben is alulteljesít – a jelen problémáiról és a jövő kérdéseiről egy érdekes konferencián beszélgettek szakemberek:
Hány embert regisztráltak HIV-pozitívként idehaza az utóbbi években? Mit lenne nagyon fontos mindenkinek tudnia erről az állapotról? Kinek és milyen gyakran lenne jó szűrésre járni? A HIV/AIDS világnapján szakértőket kérdezett a magyarországi helyzetről Kanicsár Ádám András.
A magyar nyelv egy újabb kifejezésének kisajátítását – gyermekvédelem – már szinte megszoktuk. Lehetne vállat vonni és azt mondani: így megy ez. Lehetne hátat fordítani az aktuálisan köréd rajzolt világnak, és csak a buborékod akolmelegében süttetni az arcod. Lehetne elmenni, és nyugodtabban élni máshol. De ha húsz éve foglalkozol egy üggyel, és ez itt a hazád, akkor – hiába múltál negyven – egyszerűen nem tudsz csöndben maradni, és odébbállni.