Kertészkedésen át is vezethet vissza út a társadalomba – A Seeds4Hope önkénteseinél jártunk
Ahol egy tő paradicsom jóval túlmutat önmagán, reményt adhat és életcélt olyanoknak, akik az otthonukkal együtt rég elvesztették mindezeket.
Ahol egy tő paradicsom jóval túlmutat önmagán, reményt adhat és életcélt olyanoknak, akik az otthonukkal együtt rég elvesztették mindezeket.
Az, hogy a női intimitást annyi tabu övezi, számos egészségügyi kockázatot rejt magában. Miért alakult ki ez a kommunikációs homály a bugyik tartalmát illetően, milyen káros, hosszú távú következményei lehetnek, és mit tehetünk azért, hogy ez megváltozzon a jövőben? Olvassátok el erről Baló Sára írását:
Hrutka János utálja az előítéleteket, rombolja is őket, ahol éri: például ebben a riportjában azt mutatja be, hogyan is néz ki a focistafeleségek valódi élete, mit adnak fel azért, hogy párjuk sikeres lehessen – és hol találják meg ebben önmagukat és a saját álmaikat. Elgondolkodtató, annyit mondhatunk.
„Jobb hellyé tenni másoknak a világot, ez nekem az éltető energia” – mondja Surányi Judit szociológus, kultúrantropológus, aki 2017-ben volt a SzuperWMN-díj civil jelöltje. De mihez kezd egy vérbeli aktivista, amikor a járvány miatt sok tekintetben ő is parkolópályára kerül?
Öt várandósságból egy vetéléssel végződik. Gyakori trauma, mégis alig-alig merünk beszélni róla, mintha bárkinek is a hibája, szégyene volna (NEM AZ!), és az érintettek sokszor magukat okolják a történtekért. Riportunk főszereplői e káros tabusítás ellen dolgoznak, és mert a férfi orvos, a gyakorlatban is igyekszik segíteni azokon a párokon, akik hasonló helyzetbe kerültek, mint ők a felségével korábban.
„Ha olyan nagy testképharcos vagy, miért viselsz fűzőt?” Billie pedig elegánsan felel: „Azért, mert azt csinálok, amit akarok.”
Anasztáziát azt követően bocsátották el a munkahelyéről, hogy a vezetőség számára kiderült, meleg. Az LMBTQ-emberek nemcsak a mindennapi életükben, de a munkaerőpiacon is súlyos diszkriminációnak vannak kitéve, holott a legújabb felmérések szerint a munkahelyi kirekesztésüknek súlyos gazdasági következményei is vannak.
„Nem vagyunk egyformák? Nem minden férfi és nő ugyanolyan? Nem mindenki »csak« férfi vagy nő? Nem mindenki fér bele a keretekbe? Így van, és teljesen oké. Részemről ennyi lenne a »gendersemleges« nevelés” – Szabó Anna Eszter és F. Lassú Zsuzsa szexuálpszichológus, egyetemi docens beszélgetéséből született némi gondolkodnivaló.