„Nem tudom, hogyan mentsem meg a lányomat abból a helyzetből” – Lehetetlen elválni a tálib rezsim alatt
„A lányom sikított és zokogott, hogy nem akar velük menni. De senki sem hallgatta meg.”
„A lányom sikított és zokogott, hogy nem akar velük menni. De senki sem hallgatta meg.”
A hatalomátvétel óta az Afganisztánt uraló tálibok szisztematikusan ellehetetlenítik a nők életét. Egy törvénnyel most új szintre léptek: nemcsak nő és férfi között tesznek különbséget, hanem ember és ember között is, aminek értelmében a rabszolga státuszú személyek más bánásmódra számíthatnak.
Ahány ház, annyi szokás… de mi van akkor, ha törvény írja elő – nem is akárhogyan –, hogy miként vágunk bele a házaséletbe?
Hol büntetnek meg, ha koszos autóval járod a várost? És melyik államban tilos a víz alatt fütyülni? Az alábbi cikkünkből kiderül:
Hány éves korától döntheti el az ember, hogy akar-e élni?
Te szeretted az oviban az alvást?
A legutóbbi, orlandói tragédia kapcsán újra felmerül a kérdés: mennyire kell megszigorítani az USA-ban a fegyverhez jutást? Szerzőnk jól rálát a jelenségre, ugyanis évekig Amerikában élt, sőt, a férje is egész arzenált tart otthon.
Megszavazta a parlament a kötelező szülőtartást, ami azonban számos súlyos kérdést felvet. Tényleg annak is kötelezően el kell tartania a szüleit, akit gyerekkorában bántalmaztak, kihasználtak, megloptak és terrorizáltak?
Bonnie és Clyde, az amerikai banditapáros esete is azt bizonyítja, hogy a nők ellenállhatatlanul vonzódnak a rosszfiúkhoz. Még akkor is, ha tudják, hogy ez a vesztüket okozza. De MIÉRT?
Nem csak a közoktatásra férne rá egy komolyabb átalakítás. Sajnos a gyerekvédelem is rettenetes helyzetben van. Óriási elvárások, komoly kötöttségek, pénzhiány, előítéletek és rossz szabályozás jellemezte az elmúlt tíz évet. És a tipikus hozzáállás: „ez nem a mi történetünk". Pedig dehogynem.