Kult
Volt már olyan pillanatod, amikor azt érezted: „ezt meg kéne írni”? Küldd el nekünk a te sztoridat itt!!
Kult

10 dolog, amit tutira nem tudtál Agatha Christie-ről (ha mégis, akkor leborulunk előtted!)

Kult – 2021.09.15. – WMN

Az lehet, hogy Agatha Christie konszolidált kispolgár kinézetű hölgy volt... de valójában ő a XX. század egyik legvagányabb írója. Olyannyira „rock&roll” személyiség, hogy alig győztük kiválogatni a tíz kedvencünket a róla szóló meghökkentő információk közül. Agatha Christie-t mindenki ismeri. Vagy legalábbis azt hiszi…

A házasság nem ott ér véget, amikor valaki elhagyja a másikat – Jelenetek egy házasságból: megnéztük a modernizált Bergman-klasszikust

Kult – 2021.09.14. – GyD

Ha készen állsz rá, hogy felnyisd Pandóra szelencéjét, és beleláss abba, mi mindent rejtegetünk egy házasságban, akkor ne hagyd ki az HBO új minisorozatát, a Jelenetek egy házasságbólt, ami talán még jobb is, mint az Ingmar Bergman-féle eredeti.

Három gyerekkel, egyedülálló anyaként harcolt az álmaiért – Ata Kandó 104 fordulatos éve

Kult – 2021.09.14. – KZs

Ata Kandó továbbvitte a gyerekkorában kapott szeretetcsomagot: egyedülálló anyaként boldog, kreatív, szabad légkörben felnevelte gyermekeit, akik gyakran az alkotófolyamat aktív részesei voltak. Majdnem 104 évig élt, és végig összefogta a világ számos pontján élő, gyermekeiből, unokáiból és dédunokáiból álló családot, akikkel franciául, angolul vagy éppen hollandul kommunikált Skype-on, e-mailben, telefonon. Ezzel párhuzamosan pedig egy pillanatra sem adta fel hivatását. Ismerjétek meg a világhírű fotográfus, Ata Kandó életét – Kis Zsuzsa tolmácsolásában!

Nem lehet tanítani múlt századi eszközökkel! – Olvasóvá nevelés 2021-ben

Kult – 2021.09.14. – BG

A XXI. században az információszerzés egyik legfontosabb alapja az olvasás. Ezért is olyan fontos, hogy a gyerekeink megszeressék a betűket. Ezt pedig csakis élményalapú foglalkozásokkal, színvonalas kortárs gyerekirodalommal lehet elérni nem csupán az iskolában, hanem otthon is. Both Gabi négy elhivatott olvasási szakértővel beszélt erről a kardinális kérdésről.

„Megpróbáltam hinni az amerikai álomban” – Interjú Tombor Zoltán fotográfussal

Kult – 2021.09.14. – GyD

„Ha egy magyar fotós szempontjából nézem az amerikai karrierem, akkor azt kell mondanom, hogy olyan nagy sikert arattam, amilyet csak kevesen. Viszont azokhoz a példaképeimhez képest, akik miatt elkezdtem fényképezni, egyértelműen kudarcot vallottam New Yorkban.” Lehet-e tanulni a fényképezést, és lehet-e fejlődni benne? Mi a tehetség, mi számít sikernek, és mire mehet az ember magyar gyökerekkel negyvenévesen? Többek között ezekről a dilemmákról beszélgettünk Tombor Zoltán fotográfussal.

Lemezborítók, amelyekről nem is tudtad, mi mindent jelentenek

Kult – 2021.09.13. – CSA

Önmagát felgyújtó buddhista szerzetes, Whitney Houston tragikus önpusztítása, vegetáriánus üzenet és polgárjogi mozgalmak: olykor csak akkor értjük meg, mi mindent mond egy-egy lemezborító, ha kicsit utánajárunk.

Fiala Borcsa: A viszontlátás (novella)

Kult – 2021.09.12. – FB

Az elakadt villamos az utasait szabadon engedi, vannak azonban, akiket csapdába ejt.

Pákász, kádár, gombkötő: ebből éltek eleink

Kult – 2021.09.12. – KAd

Miközben törjük a fejünket, melyik talán épp mostanában születő szakma kínálhat majd biztos megélhetést a gyerekeinknek, egy csomó régi mesterségről feledkeztünk el pillanatok alatt, mintha nem is léteztek volna. Úgyhogy gyertek, járjunk egyet őseink világában, derítsük ki, melyik mesterség ért fel mondjuk egy mai, számítástechnikusi végzettséggel!