„Mindig bohóckodok meg vitatkozok” – Ma hatvanéves Szőke András
Szőke Andrásnak, a reneszánsz embernek boldog születésnapot kíván szubjektív köszöntőjével Both Gabi:
Szőke Andrásnak, a reneszánsz embernek boldog születésnapot kíván szubjektív köszöntőjével Both Gabi:
Az irodalom (vagy biblioterápia) egyre népszerűbb önismereti módszer. Béres Judittal, a hazai terapeuták egyik legismertebb képviselőjével beszélgetett Kurucz Adrienn arról, kinek, miben és hogyan segíthet az irodalomterápia.
Azt hitted, az a durva, hogy hatvanévesen kaszkadőr nélkül forgatja a vadabbnál vadabb akciójeleneteket? Tévedtél.
Mi történik egy olyan társadalomban, amelyik elzárja magát minden külső hatástól több száz éven keresztül? Milyen emberek nőnek fel egy ilyen társadalomban? Aki mégis kívülről érkezik, hol talál helyet, milyen megpróbáltatások várnak rá? Megjelent egy minden szempontból izgalmas ifjúsági regény, és Kurucz Adrienn a szerzővel beszélgetett:
A szicíliai Franca Viola kulcsszerepet játszott abban, hogy megváltoztatták a törvényt, amely szerint az erőszaktevők elkerülhetik a büntetést, ha feleségül veszik az áldozatukat.
„Az áramlásnak nevezett években arra próbálunk rájönni, kik is vagyunk, hol van a helyünk a világban, milyen szerepet kívánunk betölteni, és arra keressük a választ, amit egy harminchoz közeli nőnek állandóan feltesz a környezete: akarunk-e gyereket, ha igen, mikor, és ha nem, miért nem?”
Fiatal, de már többszörösen elismert történész, aki a kommunista agitátorok tevékenységéről írt könyvet, ennek révén pedig elég mélyen kiismerte a propaganda működési módozatait. Nem véletlenül mondja: „Lehet politikai kommunikációnak, vagy álhírgyártásnak, manipulációnak hívni, más meg csak úgy írja le: a hétköznapjaink, hiszen teljesen körbevesz minket, és azért ez egy elég szorító, fojtogató ölelés.”