Még hogy „sötét” középkor! Nem volt se bigott, se mocskos, se szürke
Hogy egy kort utólag hogyan ítélnek meg, azt annyi minden befolyásolja – például sok tévhit és félreértés is.
Hogy egy kort utólag hogyan ítélnek meg, azt annyi minden befolyásolja – például sok tévhit és félreértés is.
Az elmúlt években nehéz volt kikerülni a Roy családról szóló drámasorozatot, akinek sikerült, az Krajnyik Cintia szerint nagyot veszít, ha nem pótolja mihamarabb.
224 évvel ezelőtt született Puskin, aki aztán fájdalmasan korán távozott az élők sorából. De vajon a halála szándékos merénylet volt?
Ki játszotta volna eredetileg Truman szerepét? Miért kellett tizenkétszer újraírni a forgatókönyvet? Mennyire valóságos a mi világunk, vagy sok szempontból látszatéletet élünk? Fiala Borcsa írása az ikonikus filmről.
Az erdélyi magyarokkal való kulturális kapcsolódás a gyerekkönyvekkel különösen könnyen megy. Beszámoló a SepsiBookról Szabó Imola Julianna meseíró-illusztrátortól.
Mit szólnál, ha jövő héten leeresztenék a Földközi-tengert? Esetleg egy „hullatoronyhoz” a Gellért-hegyen? A történelem telis-tele van elborult tervekkel, amelyek valamikor valakinek mégis jó ötletnek tűntek.
Ki lehet-e törni „a szexi akcióhős” és „a végzet asszonya” szerepekből? Erről ír Wilson Luca, miközben azt is elárulja, mi az a három dolog, amely biztosan közös benne és Angelina Jolie-ban.
„A polgári gondolkodású, felelősségteljes, izgalomra vágyó nőknek nem marad más lehetőségük, mint megdönteni a kormányt és felszámolni a pénzrendszert” – vallotta Valerie Solanas, aki többek közt azzal vált világszerte hírhedtté, hogy meglőtte Andy Warholt.