„Mondtam magamnak: Feri, te nem vagy normális!" – Elviszlek magammal: Pál Feri atya
Rovattámogatás
2016. október 26.
Egy véletlennek köszönheti, hogy a papi hivatást választotta. Sem a szülei, sem a nagyszülei nem voltak templomba járó emberek. Szent meggyőződése, hogy neki mégis ez az útja, akkor is, ha – saját bevallása szerint – többször komoly válságba került a döntése miatt. Mivel gyógyítja magát ilyenkor, miként éli meg, hogy ennyien rajonganak érte, hogyan beszélget Istennel, és mit gondol arról, hogy a „pálferisek" társasága ma már igazi mozgalommá nőtte ki magát? D. Tóth Kriszta beszélgetőtársa Magyarország legnépszerűbb katolikus papja. Elviszlek magammal – Pál Feri atya.
Neked ajánljuk
Kult –
2019. szeptember 27.
–
GyD
Franciaország legnagyobb egyházi botrányáról titokban forgattak filmet, most te is megnézheted a moziban.
94 like / 2 dislike
46 megosztás
WMN Life –
2024. november 5.
–
BSz
„Szinte mindig a származásomról kell beszélnem, holott én nem vagyok az összes roma ember, nem vagyok szociológus” – mondja Farkas Franciska, akit Bereczki Szilvia kérdezett: újrakezdésekről, nepáli rendezéséről és arról, miért nem dolgozik színészként másfél éve Magyarországon.
0 like / 0 dislike
39 megosztás
Kult –
2024. október 29.
–
FB
Négykötetnyi férfi főszereplő után Terézia Mora, magyar származású német író egy okos, szép, szenvedélyes, a környezete szerint azonban kissé trampli nőt tett meg főhősének. A Muna avagy az élet fele egy sodró erejű szerelem kapcsán ugyanúgy érinti a párkapcsolati abúzus és a szenvedélybeteg szülő mellett felnövő gyerek problémáját, mint a női léttel, valamint a szépséggel járó terheket, és azt, hogy mennyivel nehezebb nőként érvényesülni.
0 like / 0 dislike
43 megosztás
Kult –
2024. október 12.
–
FB
Izlandot az határozza meg, hogy kevesen lakják. Na meg a szél – mondja A megkerülhetetlen Izland című könyv szerzője, akivel Fiala Borcsa beszélgetett tengeribetegségről, viking küzdősportról és forró talajban sült kenyérről.
0 like / 0 dislike
97 megosztás
Kult –
2024. augusztus 29.
–
FB
Görcsi Péter első regénye, a Várni a 29-esre azt a temérdek magyar fiatalt képviseli, akik feladták az itthoni küzdelmet, és inkább külföldön kezdtek új életet. A könyv nem romantizálja a kivándorlást, nem ácsol kolbászból kerítést a külföldi létnek. Érzékenyen mutatja be azokat a dilemmákat, amikkel egy harmincas magyar ember küszködik, aki inkább bevállalja a fizikai munkát, a kényelmetlen lakhatást a szabadságért cserébe.
0 like / 0 dislike
28 megosztás
WMN Life –
2024. július 26.
–
BB
Az Amilyen akkor voltam című regény főszereplőjéhez saját életéből merített inspirációt Amber Smith írónő: a könyv egy kamaszkorban történt szexuális zaklatás feldolgozását kíséri végig.
0 like / 0 dislike
3 megosztás