Krajnyik Cintia: 5 tárgyam, 5 történetem
Fontos tárgyak annak, akinek valójában nem is fontosak a tárgyak. Krajnyik Cinti öt története következik.
Fontos tárgyak annak, akinek valójában nem is fontosak a tárgyak. Krajnyik Cinti öt története következik.
Az egyedül töltött ünnep a mai napig stigma, pedig rengetegen vannak, akik – ilyen-olyan okból kifolyólag – nem a családjuk körében töltik a karácsonyt. Nekik szolgál alternatív programötletekkel Nyáry Luca.
Te melyik típusba tartozol? (Vigyázat, némi önirónia szükségeltetik a válaszadáshoz!)
„Elegem van, hogy soha nem vagy képes rendesen elmosni a tejhabosítót!” – ha tippelnetek kellene, egy munkahelyen vagy egy otthoni konyhában hangzik el nagyobb eséllyel ez a mondat, mit mondanátok? És ha elhangzik, vajon oda vezet, hogy a megszólított fél ezentúl jobban figyel a tejhabosítóra?
Sokszor használjuk a kifejezést, amikor valaki meghal: „feladta”. De mit jelent ez valójában? Hogyan öl meg valakit a trauma?
„Biztos megjött neki” – súgnak össze, amikor egy nő hangulatában változás áll be. Valóban viharosabb a lelki életünk, mint a férfiaknak? Tudósok végre utánajártak a sztereotípiának: arra kértek embereket, hogy 75 napon keresztül számoljanak be az érzelmeikről.
A lelkizés általában nem felesleges szócséplés, bármilyen színezete legyen is a szónak. Sőt, olykor elképesztően fontos a kérdés: „Akarsz róla beszélni”? Hogy miért? Olvassátok el Kazimir Ágnes pszichológus írását!
Tizenéveseket kérdeztünk arról, milyennek látják a családi karácsonyokat. Rendesen tükröt tartottak nekünk – nem feltétlenül esik jól belenézni, de nagyon hasznos. Tényleg.