Babák ketrecben: hogyan keveredett gyerekbántalmazási ügybe Eleanor Roosevelt?
Tyúkketrec az ablakban kisgyerekek számára?! De miért? El tudod képzelni?
Tyúkketrec az ablakban kisgyerekek számára?! De miért? El tudod képzelni?
Ma is léteznek kalózok, ám az ő történetük kicsit sem olyan, mint a mesében.
A csecsemők döntéseiben kiemelt szerepet játszik egy testnedv: a nyál. Leleményes kísérleteket végeztek a Harvard és az MIT tudósai.
„Lehet, hogy szülőként nincsen mindenre rálátásunk, de azt tudjuk, hogy a problémák megoldásához nekünk is tennünk kell” – írja egy olvasónk, aki szeretné, ha a szülők véleménye is megjelenne a tanársztrájk kapcsán.
„A nők számára nincs együttérzés, nincs megoldás, nincs türelem. Sem ebben, sem másban. Sem olyan férfiaktól, akik maguk is apák, sem olyan nőktől, akik maguk is anyák. Nincs, pont. Dögölj meg. Oldd meg.” Doffek Gábornak eldurrant az agya.
A pedagógusok és az egészségügyi dolgozók mellett Csenge hősei között ott vannak a buszsofőrök (egy része) és a hajnalban is mosolygós baristák is. De annak felderítéséhez, hogy kik az „ellenségei”, kattintanotok kell.
„Kezeljük a menstruációt annak, ami. Egy természetes, mindannyiunkat érintő, ráadásul csodálatos dolgokat teremtő állapotnak. Hiszen, ha nem lenne a menstruáció, egyikünk sem lenne itt – mégis hogyan lehet ezzel vitatkozni?”
Hesna esete a félig üres/félig tele pohár dilemmájával. És a feloldás, ami ugyanannyira köszönhető az afganisztáni háborús veteránoknak, mint a saját gyerekeinek.