Egyre drágul a fagylalt – de honnan lehet már ránézésre felismerni, hogy a pénzünkért jó minőséget kapunk-e?
Pataki Ádám cukrászmesterrel beszélgettünk az egyre dráguló fagylaltárakról és arról, honnan ismerhető fel a minőség:
Pataki Ádám cukrászmesterrel beszélgettünk az egyre dráguló fagylaltárakról és arról, honnan ismerhető fel a minőség:
A takarítószemélyzet minden reggel összeszedte a véres törülközőket és a használt óvszereket, aztán az élet ment tovább. Mert „van az a pénz”.
Iván Sára a kecskeméti Katona József Nemzeti Színház 29 éves karmestere ha zenét hall, nem is tud másra figyelni: volt, hogy egy vonaton zörgő sörösdoboztól került teljes flow-ba.
Egyes családok a spájzban gyűjtögetik a flakonokat, szigorúan 120 literes szemeteszsákokban, hogy aztán a következő nagy bevásárlásra egyetlen családtag egy dugig megpakolt autóval induljon vásárolni, és visszaváltani.
Ha te is nehezen igazodsz el a különböző családtámogatási rendszerekben, akkor ez a cikk és podcast neked készült.
„Ti Hell (Pokoli) Ultrának hívjátok ezt a versenyt, de szerintem tévedtek. Én még soha ennyiszer nem éreztem magam ilyen közel a mennyországhoz! Csak az emberek hajlamosak elfelejteni: ahhoz, hogy oda jussunk, előbb bizony meg is kell halni.”
Dr. Czébely-Lénárt András, dr. Baradács István és dr. Csirzó Ádám, azaz a Nődokik, idén év elején saját ötlet alapján hozták létre a csatornájukat, amelyen rengeteg nőt érintő, a női intim egészségre és működésre vonatkozó témákról – mint a mesterséges megtermékenyítés, az egészséges hüvelyflóra vagy a menopauza – beszélnek tabuk nélkül, szakszerűen, ám közérthetően és közvetlenül. Ismerjétek meg őket!
A gyerek az érzelmekről való visszajelzést a szülőtől kapja. Ő tanítja azonosítani, mit érzünk, és mit kezdjünk a kellemes és kellemetlen érzésekkel. Ha a szülő érzelemszabályozása nem megfelelő, és türelmetlen, következetlen, akkor a gyereknek is nehéz lesz megtanulnia várni.