Szentesi Éva: És egyszer elfogy a kín
„Minden egyes nappal könnyebb lesz, és csak a következő napot szabad nézni…”
„Minden egyes nappal könnyebb lesz, és csak a következő napot szabad nézni…”
Hello Kitty, iskoláslány-ruhába bújt felnőtt nők, és hatalmas szemet varázsoló filterek – mára mindenkihez elért a japán cukiságtrend, bár azt nem tudjuk, mit jelképez tulajdonképpen. Elmeséljük?
Ünneplés közben újraéledhetnek bennünk gyerekkori sérelmek, megoldatlan feszültségek. Könnyen visszacsúszhatunk a múltba: apróságok miatt is támadunk, lefagyunk vagy magunkba zárkózunk. Mutatjuk, mit tehetsz azért, hogy meghúzd a határaidat, és a jelenben maradj, a felnőtt énedben.
Az Intuitív Étkezés rendszerében nincsenek „tuti módszerek”, nem létezik rigid diéta, sőt: felejtsd el azt a szót, hogy diéta. Az IÉ szemléletváltást jelent az étkezés terén, ami nem megy egyik pillanatról a másikra. Hogy mi segíthet ebben? A józan ész és az öngondoskodás vágya.
„Miért ne lehetne valami egyszerre munka, és szórakozás? Miért kellene választanom, hogy valaki az életemben szakmai, vagy baráti szerepet tölt be?” – kérdezi Kristóf, akár helyetted is. Hiszen miért is kellene éles határvonalat húzni a kettő között?
Fontos tárgyak annak, akinek valójában nem is fontosak a tárgyak. Krajnyik Cinti öt története következik.
„Elegem van, hogy soha nem vagy képes rendesen elmosni a tejhabosítót!” – ha tippelnetek kellene, egy munkahelyen vagy egy otthoni konyhában hangzik el nagyobb eséllyel ez a mondat, mit mondanátok? És ha elhangzik, vajon oda vezet, hogy a megszólított fél ezentúl jobban figyel a tejhabosítóra?
Sokszor használjuk a kifejezést, amikor valaki meghal: „feladta”. De mit jelent ez valójában? Hogyan öl meg valakit a trauma?