„Nyomjad, Kisvakond!” – Ilyen volt a VII. sírásóverseny
Ha el sem tudod képzelni, mi minden teszi különlegessé a VII. sírásóversenyt, ez a cikk neked szól!
Ha el sem tudod képzelni, mi minden teszi különlegessé a VII. sírásóversenyt, ez a cikk neked szól!
A futás nemcsak egyéni küzdelem, de közösségi élmény is lehet. Te is tartasz tőle, hogy lemaradsz? Téged is frusztrál, hogy ciki megállni? Sági Andrea sportpszichológus segítségével járt utána Simon Eszter, hogyan segíti a közös mozgás a teljesítményt és a mentális egészséget.
Attól még, hogy egy kerekesszékest az utcán tolnak, nem biztos, hogy értelmileg sérült. Sőt: lehet, hogy nagyon is teljes életet él – beleértve a párkapcsolatot is.
„Sokkal könnyebben kezelek bolhaként korábban elefántnak tűnő dolgokat, amióta nemcsak a saját érzelmeimet cipelem a lelkemben, hanem három másik emberét is. Egyszerűbben nézek magamra vagy egy helyzetre kívülről, és jutok arra a következtetésre, hogy itt nem lehet mást tenni, mint továbblépni.”
Vajon miért van az, hogy a taxiban, a fodrász székében, a masszőrnél, a körmösnél, a kozmetikusnál általában nem mernek szólni az emberek, hogy most inkább csöndben szeretnének lenni? Miközben a szolgáltatást végző emberek meg talán pont azért beszéltetik a vendéget, mert úgy gondolják, ez tőlük elvárt. Hogyan lehet feloldani ezt a kínos helyzetet?
A bölcsis, ovis beszoktatós tortúrák alatt még nagyon távolinak tűnhet, de az a helyzet, hogy csak néhány pislantás az egész, mire eljutunk addig a pontig, hogy a gyerek már nélkülünk megy iskolába. Ez is olyasmi, amire senki se tudja felkészíteni az embert.
Annak ellenére, hogy nők is játsszák, a futballt sokan még mindig a férfiak világának tartják. Ezért is volt nagy visszhangja annak, hogy júniusban egy női edző, Sabrina Wittmann, hosszú távú kinevezést kapott egy profi férfi-futballcsapat élére. Pedig nem ő az első nő, aki férfi-labdarúgóegyüttest irányít!
Miklós Noémi nem azért született, hogy szem legyen, de gyerekkora óta küldetésének tartja édesanyja és édesapja helyett is látni a világot. Magát fura szerzetként jellemzi, hiszen két olyan székelyföldi látássérült ember nevelte Magyarországon, akik még egy teljesen más rendszerben és oktatásban részesültek, és még a nyelvjárásuk is sokban különbözött a helyiekétől. És mivel kiskorában másként tanították neki az életet, mint kortársainak, akadt bőven leküzdendő akadály, amíg felcseperedett.