Egy hatnapos túszdráma története, amelyről a Stockholm-szindróma a nevét kapta
A túszok néhány nap elteltével jobban féltek a rendőröktől, mint fogvatartójuktól:
A túszok néhány nap elteltével jobban féltek a rendőröktől, mint fogvatartójuktól:
Elkezdődött a húsvét előtti negyvennapos böjt időszaka. De sok nem vallásgyakorló is ilyenkor kezd tavaszi méregtelenítő-fogyasztó kúrába. Miről szól valójában ez a szokás, miért alakult ki és milyen hatással van ránk?
Elgondolkodsz néha azon, hogy mi jár a nyugdíjas nagymamád fejében? Mutatjuk.
Hogy lehet jól segíteni? Mit szabad? Mi a jó? Hogy illik beszélni róla? Valaki mondja meg, mi a forgatókönyv, mit lehet kezdeni ezzel az egésszel, a síró kisgyerekekkel és anyákkal, a szuperhősös ovis hátizsákokkal, amelyek életeket cipelnek?
Történész szerzőnk elmagyarázza, mit jelent ma egy háború ahhoz képest, amit száz éve jelentett, és milyen hatásai lehetnek mindannyiunkra.
Ha szeretnél bekukucskálni a WMN főszerkesztőjének egy átlagos napjába, akkor gyere, itt a soha vissza nem térő lehetőség!
„A tárgyak csak úgy elkopnak a kezében, bármi legyen az. Könyv, kisautó, ceruzák, tolltartó, buborékfújó, szélforgó, mindegy, addig piszkálgatja, tépegeti, csavargatja, amíg minden széthull darabjaira, aztán részenként elszotyogtat belőle itt-ott. Mintha pont őbelőle is így hullanának ki darabkák, napra nap.”
Mi volt a valóságtól legelrugaszkodottabb szóbeszéd, amit visszahallottál önmagaddal kapcsolatban?