Ilyen az élet egy 85 kilós német doggal
1. Sokat eszik. Kétszer egy nap, reggel és este. Étkezésenként körülbelül kétszer annyit, mint egy átlagos méretű kutya. Az összesen négyszer annyi.
2. Válogatós. Helyesebben... ő maga nem az, mert a keksztől a száraztésztán át a csülökcsontig mindent megenne, ha tehetné. De a gyomra nem bírja. Sem az egyszerre túl nagy mennyiséget, sem a rossz vagy nem neki való ételt. Utóbbitól hasmenése lesz, és az egy ekkora kutyánál... hát, hogy is mondjam... nem szerencsés.
3. Ha már témánál vagyunk. Igen, rengeteget kakál. Hiszen ami bemegy, annak nyilván ki is kell jönnie. Elég nagy meló fölszedni az udvarról a steak-nagyságú halmokat, és egyáltalán nem az életünk legcsillogóbb része a feladat, de mivel nem találtunk még ki megfelelő alternatív megoldást, hát megtesszük.
4. Nem kinti kutya. Bent lakik velünk. Ha kint vagyunk a kertben ott van, ha bent vagyunk, akkor meg ott. És mindig bent alszik a házban. Ez egy német dognál teljesen normális, ők nem udvari kutyák.
5. Nem kell neki túlságosan nagy hely. Van egy mondás: „ha van hely a lakásodban egy kanapénak, akkor van hely egy német dognak is.”
6. Most, hogy már felnőtt, meglehetősen lusta. Régebben többet kellett vele menni, de manapság napi egy kiadós rohangálás a mezőn, plusz délután az udvaron még egy untig elég. Egyébként pedig heverészik.
7. Nem szeret egyedül lenni. Egy dognak nem hely kell, hanem idő és figyelem. Persze mi sem tudunk folyamatosan otthon lenni Ringóval, de napi nyolc–tíz órát nem lehet egyedül hagyni egy ilyen kutyát, mert nagyon rosszul viseli. Ha ezt nem tudod megoldani, vagy nem fogadod el, akkor ne legyen német dogod.
8. Nincs tisztában azzal, hogy mekkora. Ugyanúgy örül, ha hazaérsz, mint a kisebb kutyák, pörög, forog, ugrál, csóvál. Olyankor kő kövön nem marad. És szeret ölbe ülni. De mivel nem fér el rendesen, csak a fenekét teszi föl, közben mellső lábával a padlón támaszkodik. Néha el is alszik ebben a pozícióban.
9. Érzékeny lélek. Nagyon rosszul tűri ha rákiabálnak, sokkal többet érsz el nála pozitív megerősítéssel. Amilyen nagy, annyi szeretet szorult belé, amit folyamatosan igyekszik kifejezni irántunk. Sokszor „megölel”, vagy odabújik. És mindig érzi, ha valaki beteg vagy rosszkedvű. Olyankor nem tágít mellőle, amíg legalább egy picit föl nem vidítja.
10. A dogok „beszédesek”. Ringo például minden idegenre ugat, öblös hangjától zeng a ház. Nem azért, mert vad, hanem mert így fejezi ki az érdeklődését és az izgalmát. A vízóraleolvasó megelégszik azzal, ha mms-ben megkapja az óraállást, de a pizzafutár például imádja. Sokszor csak úgy is beszél hozzánk, jellegzetes mély hangján gurgulázik és „énekel”, ha visszaszólunk vagy kérdezünk tőle valamit.
Legközelebb mutatok róla videót.