Nagy izgalommal mutatjuk meg nektek a WMN első, kifejezetten gyerekeknek készült videós tartalmát: egy adventi mesesorozatot, amelyben mostantól négy héten át minden vasárnap egy-egy remek színész olvas... Mintha csak ott ülnénk velük mi is a nappaliban. Advent első vasárnapján fogadjátok szeretettel az első mesénket Thuróczy Szabolcs előadásában: Szofi és a Mikulás.
Támogatott tartalom
–
Négy adventi vasárnap, négy édes mese, négy szuper színész előadásában. Kevés projektünk lopta be magát annyira a szerkesztőség tagjainak szívébe, mint az első gyerekeknek készült videósorozatunk. Tóth Flóra videószerkesztő és Both Gabi meseíró, olvasószerkesztő lázas izgalommal cipelték be a jobbnál jobb mesekönyveket a WMN irodájába az elmúlt hetekben. A tárgyalónkban felolvasóversennyel egybekötött tüzes vita folyt, hogy melyik négy mese kerüljön be a válogatásba, és melyiket ki mondja el.
Végül kiválasztottunk három kortárs magyar és egy angolból fordított mesét, elküldtük őket a felkért színészeknek; Thuróczy Szabolcsnak, Peller Annának, Scherer Péternek és Pokorny Liának, aztán izgatottan vártuk a forgatást. Ahol végül minden összeállt.
Úgyhogy most azt kérjük tőletek, pár percre tegyetek le mindent, helyezkedjetek el kényelmesen, és hallgassátok meg Harcos Bálint Szofi és a Mikulás című meséjét Thuróczy Szabolcs előadásában. És ha nincsenek ott éppen a gyerekek, akkor hagyjátok, hogy pár percre ti is azzá váljatok (végre, újra). Jó szórakozást!
„Összefoglalva: nálunk járt egy hatalmas vérnyúl, aki fel tud ugrani a harmadikra, sosem kakál, viszont egy óriási homokozóvödör is kipottyan belőle. Aha. A gyerekeknek azért nem ezt a verziót mondtam, gondolom, sejtitek.”
Ha a gyerek rajtakap, ahogy az ablakban állsz az ajándékokkal, két út áll előtted: az egyik, hogy menekülsz az ereszcsatornán, de hidd el, nem ez a jó megoldás. Hanem az, hogy töredelmesen színt vallasz – szerintem legalábbis jobb, ha tőled származik az infó arról, hogy az elmúlt években a varázslat jegyében történt némi valóságmódosítás. Nagy lebukások az ünnepek jegyében! Csak 18 éven felülieknek – mondja a varázslatban még 35 évesen is lelkesen hívő szerző.
Hogy miért? Például ezért: „...mert úgy szorongatja az embert belülről, hogy utána még hetekig rá gondol, beszélget róla és elemzi. Olyan jó, ha néha egy-egy történetnek úgy igazán a hatása alá lehet kerülni, és nem csak a felszínünket kapargatja meg."
A hajléktalanság még mindig tabu Magyarországon. Rengeteg a hozzá kapcsolódó sztereotípia, holott számtalan ok vezethet ahhoz, hogy valaki elveszti az otthonát, és fedél nélkülivé válik – a Van Esély Alapítvány ezekben az esetekben segít.
Mit tudunk? Honnan tudjuk, amit tudunk? Mi alapján döntünk? Mi lenne, ha másképp döntenénk? Mit okoz az országok „önzősége” világszinten? Minek oltatni, ha úgysem tűnik el a vírus teljesen? Mit jelent az, hogy az önkéntesek dilemmája? Egyetlen cikkben lehetetlen minden kínzó kérdést megválaszolni, de Dudics Emese azért sok mindent körüljárt. Biztosan maradt bennetek még kérdés, bátran írjátok meg kommentben, mert folytatjuk!