Afrika feminista példaképei: a Fekete Mambák
A Fekete Mambák egy olyan illegális biznisz ellen vették fel a harcot mindenféle fegyver nélkül, ami mintegy 23 milliárd (!) dollárt ér, és cseppet sem veszélytelen.
A Fekete Mambák egy olyan illegális biznisz ellen vették fel a harcot mindenféle fegyver nélkül, ami mintegy 23 milliárd (!) dollárt ér, és cseppet sem veszélytelen.
Kovácsék és Szabóék bizony sokban különböznek, még akkor is, ha az alaptörvény szerint mindkettő hagyományosnak tekinthető. Ahogy két ember sem hasonlít egymásra teljesen, úgy családból is annyiféle lehet, ahány csak van – erre hívja fel a figyelmet a Szivárványcsaládokért Alapítvány új kampánya, melyhez most egy kártyajáték is tartozik.
Hogyan hatnak a gyerekkori traumáink a későbbi egészségi állapotunkra? Mik azok a tényezők, amik növelik az ADHD, a depresszió vagy épp az alvászavarok valószínűségét? Az UNICEF Magyarország által rendezett konferencián egyebek között ezekről is beszélt dr. Makara Mihály, a Szent László kórház főorvosa.
Ha valakit kilakoltatnak, az nagy eséllyel hajléktalan lesz. Szociálpolitikailag és morálisan is elfogadhatatlan ez a lépés, amely gyakorta családok szétesésével is jár. A tavaszig tartó moratórium csak haladék, a megoldás az átfogó állami lakáspolitika lenne, és a végrehajtási eljárások reformja.
Egy új „elméleti és gyakorlati kézikönyv” a szexualitásról, amely „univerzálisan mindenkinek szól” – csak épp kihagyja az LMBTQ-embereket. Azt a szót, hogy meleg, leszbikus vagy transznemű, egyetlenegyszer sem írja le a szerző. Mi történik itt? A szerzőt, a kiadót, a szakmai csapatot is megkérdezte Milanovich Domi.
„A Krétából nem mindig derül ki a valóság, hiszen a bármilyen helyettesítést szakszerű helyettesítésként adminisztráljuk: ha a portás volt velük, akkor is egy szaktanár írja alá” – Jocó bácsi megkérdezett néhány vidéki és fővárosi pedagógust, milyen a hangulat most az intézményekben.
„Nem azért zaklatták a gyereket, mert túlsúlyos, hanem mert a közösség, amiben van, ezt lehetővé teszi (megengedi, tolerálja, az áldozatot hibáztatja, vagy tehetetlennek és eszköztelennek érzi magát)” – egy önmagában is rettenetes ügyet tovább súlyosbít a felszínes hírek alapján hozott népítélet, írja dr. Gyurkó Szilvia a sümegi eset kapcsán, itt:
Ha tragikus baleset történik az utcán, megszokott látvány, hogy a bámészkodók körülállják az áldozatot. Nincs ez másként a közösségi médiában sem.