„Édes istenem, azt hittem, én már sose foghatok a kezembe állatot” – Elkísértük Nellyt, a terápiás kutyát a Gödöllői Idősek Otthonába
Embernek már nem, egy kutyának azonban sikerült áttörnie a csend falát.
Embernek már nem, egy kutyának azonban sikerült áttörnie a csend falát.
Ellenkezőleg: ha beszélünk velük a szexről, a testükről, az intimitásról, akkor később kezdenek szexelni. Dr. Gyurkó Szilvi gondolatai:
Flóra a hároméves SMA1-es Ábris anyukája. A saját tapasztalatait szerette volna továbbadni, ezért hozta létre az SMA Magyarország Alapítványt. Neki köszönhető, hogy ma már itthon is elérhető az állapotot javító, de legalábbis szinten tartó kezelés. Nem szeret a rossz dolgokról beszélni, de néha muszáj. Azt vallja, hogy a kisfia így tökéletes, ahogy van, az SMA-val együtt, nem akar „megszabadulni” a betegségtől. Nem is lehet.
Az ember egy nap megtudja, hogy valaki, akit szeret, meg fog halni. A fájdalom elviselésén kívül ott a feladat: miként könnyíthető meg az elmúlás? A betegnek, és a szeretteinek. Olvassátok el ez az írást feltétlenül!
Az első lépés: „Próbáljunk meg őszintén szembenézni a saját pénzügyi kultúránkkal!”
„A szüleimnek, a barátaimnak hazudni olyan volt, mintha megtettem volna a homoverők helyett, amire vágytak: börtönbe zártam magam, ahol még a legjobb barátaim és a szüleim sem látogathattak meg soha.”
Amit te látsz, az ápolatlan embert a villamoson vagy a parkolóban kéregetőt, az csak az út vége. Az elején pedig ott van egy csomó nehéz sorsú kisgyerek. A hajléktalanok világnapjának apropóján olvassátok el Zebegényi Péter jegyzetét:
Mondják, hogy a férfiak agresszivitása olyan, mint a farkasoké: „Odamegyek és széttépem.” A nőké meg mint a húsevő növényeké: „Körbeveszem és szépen lassan felemésztem.” Dr. Gyurkó Szilvi – aki, nem mellesleg, maga is úgynevezett női vezető – szembenéz a világban és a saját magában tomboló (!) sztereotípiákkal.