D. Tóth Kriszta: A Jóisten a miénk is!
Advent tizenhetedik napján megtörtént a kilencedik alaptörvénymódosítás. Ez pedig egy vállaltan zaklatott reakció.
Advent tizenhetedik napján megtörtént a kilencedik alaptörvénymódosítás. Ez pedig egy vállaltan zaklatott reakció.
„Ha a Nagy Szellem azt akarta volna, hogy úgy éljek, mint a fehér ember, akkor annak teremtett volna. A sast sem lehet kötelezni, hogy úgy éljen, ahogy a varjú él” – ezt mondogatta állítólag lakota nyelven a legendás indián harcos a cirkuszi közönségnek, ahol vadállat gyanánt mutogatták.
Hol működik jobban a nemi egyenlőség, Svédországban vagy Kínában? Mit ad a művészet egy termék tervezéséhez? Hogy lehet jól érvényesülni nőként a műszaki és technológiai szakmákban? Miért fontosak a női példaképek? Többek között ezekről a fontos kérdésekről beszélgetett Christine Gall-lal Trembácz Éva Zsuzsanna.
„Akadnak, akikre egyedül mi nyitjuk rá az ajtót, vannak, akiknél konkrétan azt kell ellenőrizni, élnek-e. Nagyon szomorú, hogy a szegény emberek egyre szélesebb tömegeinek elengedik a kezét. Olyanok élnek a küszöbön, nyomorban, akik adott esetben egyébként dolgoznak.” Chripkó Lili bejárta a szekszárdi tanyavilágot.
„Az előítéletek bemásznak a cigány gyerekek fejébe és átírják az ott lévő gondolatokat, álmokat. Ezek a gyerekek aztán a gyenge szakiskolát fogják választani, ahonnan a második évre a 70 százalékuk lemorzsolódik, és így a többségi társadalom kitermeli a szociális juttatásokon, közmunkán tengődő, valós, versenyképes készségekkel nem rendelkező emberek tömegeit.”
„Nem a szexuális orientáció a kérdés, hanem a konszenzus, a beleegyezés. Ha nincs beleegyezés, ha kényszerítés, fenyegetés, zsarolás, érzelmi vagy fizikai erőszak van, akkor a szex nem szex, hanem erőszak. Ha pedig a partner egy gyerek, akkor teljesen mindegy minden körülmény, mert fel sem merül, hogy az aktus szex lenne. Az erőszak. Az erőszak pedig sosem magánügy.” Ez csak egy fontos idézet dr. Gyurkó Szilvia gyerekjogi szakember írásából. Olvassátok el az egészet:
„Mérnöknek lenni nem fiús dolog. Nem is lányos. Ez egy szakma, aminek nincs neme” – állítják egybehangzóan riportalanyaink, akik arról meséltek, milyen ebben az egyelőre férfiak uralta munkakörben nőként helytállni. Olvassátok el a gondolataikat:
„Senkinek se a hibája, és közben mindenkié.”