Már megint front van, szétesik a fejem! – De mi is a frontérzékenység igazából?
Nálad milyen tüneteket okoz? És hogyan tudod enyhíteni?
Nálad milyen tüneteket okoz? És hogyan tudod enyhíteni?
Hány olyan ismerősöd van, akinek, ha megszűnne a munkája, nem tudná kifizetni a következő havi bérleti díjat vagy törlesztőt? És hány olyan embert ismersz, akinek éppen emiatt kellett visszaköltöznie vidékre a vírusválság nyomán?
A depressziót még mindig gyakran „lustaságnak, gyengeségnek, úri huncutságnak morális akaratgyengeségnek” tekintik, egy csomó pejoratív dolgot kapcsolnak hozzá. De miért?
„Úgy hívják: rendszerbántalmazás. Mert az a rendszer, ami arra hivatott, hogy a gyerekek helyzetében javulást idézzen elő, kedvezőbb körülményeket teremtsen nekik, az nem látja el megfelelően ezt a feladatát, és a gyerekeknek nem segít, mi több, gyakran még rosszabb helyzetet idéz elő, mint ami korábban, a családban volt.” Dr. Gyurkó Szilvia gyerekjogi szakember írása.
„Tudni kell megőrizni a józan eszünket”, ehhez pedig szükségünk van a tudományra – erre emléztet minket „a tudomány a békéért és a fejlődésért” világnapja.
Múlt hét végén önhibájából életét vesztette egy 17 éves fiú. Az internet népe pedig összegyűlt, hogy pálcát törjön felette. De miért ugrunk azonnal annak, aki megbotlik, és ítélkezünk csípőből: megérdemelte a halált?
Közös élményekkel azért, hogy a gyermekotthonban élők egy kicsit elszökhessenek a traumák, a bezártság és a bizonytalanság világából, és amelyek a későbbi kihívásokkal szemben is ellenállóbbakká tehetik őket.
„Lehet, hogy te vagy a sorban az első, de arra vigyázz, hogy az utolsó ne legyél.” Kamala Harris az anyukájától tanulta a mottóját – és viszi is magával, becsülettel. Olyan sok mindenben első, hogy felsorolni is nehéz. És hol van még a vége…