„Volt, hogy egy lemaradt emojiból óriási sértődés lett”
Miért megy az egyikkel jól, ami a másikkal akkor sem sikerül, ha megfeszülünk?
Miért megy az egyikkel jól, ami a másikkal akkor sem sikerül, ha megfeszülünk?
Nem könnyű a rákról beszélgetni, főleg nem egy rákbeteg emberrel. Ha te is voltál már bizonytalan, mit kéne-lehetne mondani ilyenkor, mivel bántod meg őt vagy mi esne jól neki, olvasd el Tower-Kövesdi Anna írását.
„Fussunk már össze valamikor!”, „De rég láttalak”, „Hogy vannak a gyerekek?” – ismerős mondatok? Naná, mind pufogtatjuk őket, ha olyasvalakibe botlunk, akivel nincs idő hosszabb beszélgetésre. Csakhogy a small talk nem mindenkinek megy, és van, aki kifejezetten szenved tőle. Ő hogy vészelje át ezeket a helyzeteket? Erről beszélgetett a WMN egyik legrutinosabb bájcsevegője az egyik legzárkózottabb kollégával.
Hogyan vágjunk bele a digitális nevelésbe? Egyáltalán, szüksége van a gyereknek a szüleire, ha sokkal magabiztosabban mozog az online térben, mint ők? Mik azok a szabályok, amiket érdemes elengedni, és mi az, amihez mindenképp ragaszkodnunk kellene? Íme, néhány hasznos tanács (szigorúan statisztikák és nagy megmondások nélkül!), hogy te is biztonságban tudd a gyerekedet online:
Adja az ég, hogy ha kínos helyzetbe kerülünk, jön majd egy kedves idegen, aki tapintatosan jelzi nekünk, mielőtt az egész városon úgy bumlizunk keresztül, hogy le van húzva a sliccünk.
Válasz nélkül hagyott üzenetek és átbeszélt éjszakák. Ismerős?
Bár nagy a csábítás, hogy rögtön egoistának minősítsük a szószátyár embert, a túl sok beszéd hátterében számos tényező állhat. Milanovich Domi azt is elmondja, hogyan kezelhető jól a szócunami:
Egy film a szeretetről, az empátiáról, az önfeledt pillanatokról (és a hiányukról).
Te mit rejtenél egy időkapszulába, hogy üzenj vele a jövőnek?
Folyamatosan változunk, és nem biztos, hogy ugyanúgy, mint a partnerünk. A konfliktusok fájdalmasak, de segítenhetnek, hogy a párkapcsolatunk ismét felvegye életünk alakját.