„A testem az én ügyem, az én feladatom” – Egy volt anorexiás lány vallomása
„Hálás vagyok azért, mert nem haltam meg, mert az életet választottam. És ráadásul egy olyan életet, amit egyre jobban szeretek élni.”
„Hálás vagyok azért, mert nem haltam meg, mert az életet választottam. És ráadásul egy olyan életet, amit egyre jobban szeretek élni.”
Egy anorexiás lány úgy érezte, megmentettük a hétfőjét, és erről levelet is írt nekünk. Köszönjük, Anna!
Ha elveszíted a kontrollt minden más felett, akkor csak egy dolgon uralkodhatsz teljhatalmúlag: a testeden. Így lesz a bizonytalan világra adott válaszod az evészavar.
Mi játszódik le egy anorexiás fejében? Hogyan viszonyul az ételhez, a testéhez, az éhségérzethez? A mondatokhoz, amelyeket a laikusok – persze segítő szándékkal – mondanak neki? Hiánypótló és hasznos lista egy érintett nőtől.
A gyerekek már nyolcéves korukban elégedetlenek a testükkel – derült ki egy angol kutatásból, amely 6000 gyerek fejlődését követte végig. Az adat sokkoló, tegyünk róla, hogy ne így legyen!