„De jaj, a szerelemnek múlnia kell”, mondja a dal, de vajon tényleg így van? Minden szerelem elmúlik egyszer? Vajon lát-e fantáziát a Z generáció a hosszú távú monogámiában és a hagyományos családmodellben? Milyen lehet egy nyitott házasság? Na és negyven év házasság öt válás után? És egy tini korban kezdődő és már közel harminc éve tartó szerelem? Mennyire számít egy tartós párkapcsolatban az otthonról hozott minta, a hasonló értékrend vagy az azonos életritmus? Csupa izgalmas kérdés, és mindről szó is esik a Ki vele!első epizódjában, amit most végre itt, a WMN-en is láthattok! A premieradás moderátora Krajnyik Cintia, vendégei: Esztergályos Cecília, Nyáry Luca, Orvos-Tóth Noémi, Kiss Gergely és Valkai Anna. A beszélgetésbe becsatlakozik D. Tóth Kriszta, D. Tóth András és ifj. Fegyverneky Sándor is.
A Ki vele! következő epizódját május 6-án, hétfőn, 21 órakor láthatjátok, a Viasat3 műsorán.
Ha az ember fiatalon találja meg élete párját – amikor még kvázi senkinek sincs semmije –, többé-kevésbé természetes, hogy idővel közös lesz a lakás, az ágy és a kassza is. De mi a helyzet azokkal, akik a húszas éveik végén, harmincas éveik elején, vagy pláne több gyerekkel, mozaikcsaládosan találnak egymásra?
Ősbizalom és féltékenység. Érzelmi hűség és szexuális szabadság. Népítélet és autonómia. Emberek, akik kilógnak a társadalmi fősodorból, és egy biztonságos tér, ahol erről beszélhetnek. Új, Breakout Room-sorozatunk első epizódjában Járai Máté színész és Járai Kíra szinkronrendező a nyitott házasságról és a tartós monogámiáról.
Az antropológusok régóta vizsgálják a monogámia eredetét és okait, és jó pár elméletet gyártottak arra, hogy az emberek nagy része miért ezt a kapcsolati formát részesíti előnyben. Elviekben legalábbis.
Összeköltöztünk. Tegnap arra értem haza, hogy kimosta a ruháimat. Különválogatva az összes színt, pont úgy, ahogy szeretem. Mi lesz, ha belakjuk a lakást? Ha megunjuk egymást? Ha az állandó vágyakozást felváltja a tényleges állandóság?
Vannak – és nem is kevesen –, akik arról számolnak be, hogy egy pár által létrehozott energia és karizma az, ami vonzza őket: szeretnének elmerülni abban a biztonságot, intimitást, játékosságot vagy mélységet ígérő dinamikában, amelyet a pár hajlandó velük megosztani.
Mr. Darcy figurája immár több mint 200 esztendeje újra és újra megdobogtatja a nők szívét. Pedig a regény 1813-as első kiadása óta igen sokat változott a világ, benne a nők helyzete és elképzelése arról, hogy milyen is az igazi szuperpasi. Hogy Mr. Darcy miért az, nehéz megmondani.
Mi van akkor, ha olyan szinten eggyé válik valaki a sminkelt arcával, hogy anélkül már nem mer mutatkozni? Ha nincs elég bátorsága vállalni a pőre arcát, ha úgy érzi, a közvetlen környezete is inkább a „mázolt” verzióját ismeri és szereti? És hogyan segíthet ebben az oly sokat szapult közösségi média?