„De jaj, a szerelemnek múlnia kell”, mondja a dal, de vajon tényleg így van? Minden szerelem elmúlik egyszer? Vajon lát-e fantáziát a Z generáció a hosszú távú monogámiában és a hagyományos családmodellben? Milyen lehet egy nyitott házasság? Na és negyven év házasság öt válás után? És egy tini korban kezdődő és már közel harminc éve tartó szerelem? Mennyire számít egy tartós párkapcsolatban az otthonról hozott minta, a hasonló értékrend vagy az azonos életritmus? Csupa izgalmas kérdés, és mindről szó is esik a Ki vele!első epizódjában, amit most végre itt, a WMN-en is láthattok! A premieradás moderátora Krajnyik Cintia, vendégei: Esztergályos Cecília, Nyáry Luca, Orvos-Tóth Noémi, Kiss Gergely és Valkai Anna. A beszélgetésbe becsatlakozik D. Tóth Kriszta, D. Tóth András és ifj. Fegyverneky Sándor is.
A Ki vele! következő epizódját május 6-án, hétfőn, 21 órakor láthatjátok, a Viasat3 műsorán.
Az antropológusok régóta vizsgálják a monogámia eredetét és okait, és jó pár elméletet gyártottak arra, hogy az emberek nagy része miért ezt a kapcsolati formát részesíti előnyben. Elviekben legalábbis.
Ősbizalom és féltékenység. Érzelmi hűség és szexuális szabadság. Népítélet és autonómia. Emberek, akik kilógnak a társadalmi fősodorból, és egy biztonságos tér, ahol erről beszélhetnek. Új, Breakout Room-sorozatunk első epizódjában Járai Máté színész és Járai Kíra szinkronrendező a nyitott házasságról és a tartós monogámiáról.
A Ki vele! talkshow harmadik epizódjában a gyerekvállalás a téma. Az izgalmas kérdésekről Orvos-Tóth Noémi klinikai szakpszichológus, Borbély Alexandra színész, Darvas-Tanács Erik lelkész, 11 (!) gyerekes apa, Csepelyi Adrienn, D. Tóth Kriszta és Krajnyik Cintia moderátor beszélgetnek.
Az öt szeretetnyelvről valószínűleg már mindenki hallott, ám egy új teória szerint nemcsak törődni, de vitatkozni is sokféle módon lehet. Erre dolgozta ki a konfliktusnyelvek modelljét először Jay Shetty szerzetes-coach, valamint Lena Morgan bába-író.
Reméljük, hogy a kisgyerekes családokban remekül sikerült a karácsonyeste, mert ahol kicsik is élnek, ott a csoda valahogy mindig megszületik ilyentájt.
Megkérdeztük a WMN-es kollégák gyerekeit, hogy szerintük mit jelent a karácsony. Nagyon izgalmas, kicsit tanulságos és persze végtelenül cuki válaszok születtek.
Vajon hogy érzik magukat a mai tizenkét–tizennyolc év közötti lányok? Ezt próbálták kideríteni egy friss kutatással, amiben tizenhétezer amerikai kamasz lány vett részt. Tinédzsernek lenni soha nem volt könnyű, még jóval az internet kora előtt sem, mára azonban már nemcsak a hormonokkal, de a közösségi média okozta szorongással is meg kell birkózniuk a fiataloknak.