Az anyaság nem társasjáték – Mégis mindenki be akar szállni
„Az anyaság nem egy egzakt tudomány, így aztán mindenki úgy érzi, hogy ért hozzá” – mondta Orvos Tóth Noémi a Ki vele! következő fontos és izgalmas adásában. Both Gabi véleménycikke.
A keresett kifejezés: "amniocentézis"
Összesen: 9 db találat„Az anyaság nem egy egzakt tudomány, így aztán mindenki úgy érzi, hogy ért hozzá” – mondta Orvos Tóth Noémi a Ki vele! következő fontos és izgalmas adásában. Both Gabi véleménycikke.
A magzati diagnosztika lehetőségei napjainkban, hitek és tévhitek tisztázása az amniocentézisről szakértők segítségével.
Egy egészségügyi szakember mesélte el szintén érintett újságírónknak küzdelmét azért, hogy megfelelő vizsgálatokat kaphasson, elkerülhesse a szeparációt, és szoptathassa az ajak- és szájpadhasadékkal születő babáját.
A genetikai betegségekben érintett gyerekek szüleinek 80 százaléka nem tudott a várandósság előtt arról, hogy családjukban előfordult volna bármilyen genetikai rendellenesség. Ezért is lehetnek nagyon fontosak a szűrővizsgálatok „egészséges” párok esetében is.
Szakemberek mondják el, miért nem mindegy, ki és hogyan vizsgál egy kismamát, melyik teszt mire jó, mennyibe kerül és milyen információt ad, és miért nem célja a Down-szűrésként is emlegetett 12. heti ultrahangnak, hogy kiszűrje a világból Down-szindrómás magzatokat. Vagy a Pásztory Dórikat.
Van egy tévhit, amely makacsul tartja magát a világban, miszerint Izlandon olyan fejlett a diagnosztikai rendszer, hogy kiszűri az összes genetikai rendellenességgel sújtott magzatot, így Down-szindrómával már nem is születnek babák. Vendégszerzőnk Izlandon él, és most tiszta vizet önt a pohárba:
Szabina egy csodaszép fiatal anyuka, aki második várandóssága alatt azért várta a 12. heti genetikai ultrahangot, hogy kiderüljön, milyen nemű lesz a kisbabája. Sajnos nem csak ez derült ki.
Riogatásért most tényleg nem kell senkinek a szomszédba mennie, terhesen azonban ez így még ijesztőbb lehet…
Ha Down-szindrómás baba születik a családban...