Júzer
Júzer

Egy kicsit mindannyian gémerek vagyunk – Félreértések és tévhitek a számítógépes játékok világával kapcsolatban

Júzer – 2021.11.25. – DD

Hogyan lesz délutáni „kockulóból” hivatásos gémer? Igaz-e, hogy minden játékos elhízott, pattanásos tinédzser, aki a napfényt csak a netről ismeri? Vannak-e lányok is az e-sportolók között? Egy titokzatos, izgalmas világba pillanthattok be Dián Dóri ajánlójának segítségével:

Tá ti tá ti, ti ti, tá tá – Minden, amit a morzekódról tudni szeretnél

Júzer – 2021.11.04. – DD

Az ebéd közben az agyadat is megtornáztatnád? Hagyd a keresztrejtvényt, inkább tanuld meg a morzekódot, ami sokkal egyszerűbb, mint gondolnád!

Etnikai koktél álszentséggel kikeverve – Ezért megvalósíthatatlan és káros is a tökéletes Instagram-arc

Júzer – 2021.11.03. – FF

Megint egy olyan szépségideált kergetünk, aminek természetes adottságokkal valójában nem lehet megfelelni… ahhoz ugyanis többféle etnikum vonásait kellene egyesítenünk.

Így tartom keretek között a kamaszom kockulását – Anya, fia és a kütyük

Júzer – 2021.10.14. –

Kégl Áginak komoly kihívást jelent az, hogy ne szippantsa magába 15 éves „geek” gyermekét egészen a virtuális valóság. Elmondja, milyen módszerek működnek náluk ezen a téren, és mi nem:

Te tudod, mit csinál a gyereked a neten? – Túlzott kontroll helyett valódi érdeklődés a kulcs, állítja a szakértő

Júzer – 2021.08.30. – NB

Ha foglalkoztat, hogy a gyereked mennyi időt tölt a neten, és mit csinál ott, ha zavar, hogy nem tudsz vele lépést tartani, ha elbizonytalanodsz, hogy hatékony-e az, amit a veszélyekkel szemben teszel, vagy ha érdekel, hogy milyen mintát mutatsz, az már azt jelzi, hogy jó úton haladsz. Nem a benned lévő frusztráció vagy bizonytalanság, hanem annak hiánya lenne a gond – állítja gyerekjogi szakértő szerzőnk.

Tóth Flóra: A „gugli” tényleg a barátunk… (általában)

Júzer – 2021.07.27. – TF

Mit kérdezz meg nyugodtan egy influenszertől, és mit inkább ne „Girlzonboard” szerint:

Elvesztette a hangját az, akinek életcélja volt, hogy másoknak hangot adjon – Stephen Hawking, Dennis Klatt és a beszédszintetizátorok több száz éves fejlődése

Júzer – 2021.07.20. – KÁAA

Ahhoz, hogy Stephen Hawking megszólalhasson, többek között Kempelen Farkas is kellett, aki már 1769-ben létrehozott egy beszélőgépet. Belegondoltál már, hogy ha valami tragédia miatt elveszítenéd a hangodat, hogyan tudnád azt megőrizni mégiscsak a tudomány segítségével?

Mindig tudnunk kell, hol a gyerekünk? – Okosóra, telefonos követés, bizalom és hamis biztonságérzet

Júzer – 2021.06.17. – TF

Meddig helikopterezhetünk a gyerekeink körül az online, a műholdas és a fizikai térben? Hová vezet, hogy a telefonunkkal mindenhol láthatatlan kapcsot fonhatunk a gyerekeink köré? Ér GPS-karperecet rakni egy nyolcéves gyerekre, hogy ő már abba nőjön bele, hogy egymás folyamatos trackingelése természetes dolog? Ezek a kérdések foglalkoztatták Tóth Flórát.

< 7 8 9 10 11 12 13 >