A Covid beszél hozzánk, üzen nekünk: „A határaidat nem tisztelem. Az akaratodat nem tisztelem”
Mindenkinek üzen valamit a Covid. Az a kérdés, hogy meghalljuk-e. És hogy utána mi lesz.
Mindenkinek üzen valamit a Covid. Az a kérdés, hogy meghalljuk-e. És hogy utána mi lesz.
Találós kérdés: fogyasztó, stresszoldó, erősítő és kedélyjavító, szinte mindenki csinálja, és segít eljutni A-ból B-be – mi az? Nyilván kitaláltátok, hogy a gyaloglás. De vajon tekinthető sportnak a sokszor alulértékelt séta? Szakértőt is megkérdeztünk.
Csepelyi Adri és Szabó Anna Eszter korszakalkotó kísérletei a konyhában: húsízű nem hús készítése videócseten. Ez aztán a szórakoztató közszolgálat!
Mi tesz hétköznapivá egy párt: az, hogy milyen nemmel születtek? Esetleg az, hogy a nemi sztereotípiáknak megfelelően élnek? Vagy inkább az, hogy önmagukkal békében, egymással szeretetben és szabadon léteznek? Március 31 a transznemű láthatóság világnapja – ebből az alkalomból mutatjuk meg egy egymást szerető, óvó emberpár, Ivett és Atanáz hétköznapjait.
Legtöbben a fél karunkat odaadnánk az örök fiatalság elixíréért és a hosszan tartó egészséges életért, pedig ennél sokkal egyszerűbben hozzá lehetne jutni: elég mindössze napi 30 perc sportolás. De akkor miért olyan nehéz belevágni? Hogyan győzzük le a bennünk élő lajhárt, mivel kezdjünk, és honnantól számít sportnak a testmozgás?
„Fanni a gyermekágyas időszakában a gyerek bodyját akarta felhúzni magára fürdés után. Kitartóan. Ugyanő a hűtőbe rakta a sajt papírját, a sajtot a mosogatóba, a sajtreszelőt pedig kidobta. Ezt követően egy percig állt megkövülten, mert érezte, hogy valamit rosszul csinált, csak nem jött rá, hogy mit.” Röhögtél ma már egy igazán jóízűt? Herczeg Zsolt segít!
Ijesztő számok nap mint nap. De mögötte életek vannak – és emberek halála, családok gyásza. Egy csomó minden viszont nem derül ki belőlük, rejtve marad. Például az, hogy mindannyian elfáradtunk, és vészesen fogytán vannak a lelki tartalékaink.
Azt hiszem, soha jobbkor nem kaphatnánk praktikus tanácsokat arra nézve, hogyan lehet az ép eszünket megőrizve, tudatosan jelen lenni a gyerekeink életében. Megérkező-gyakorlat, érzelmi parkolóóra-töltés, hálacsengő, képkeretezés, felhőrajzolás… és további szemléletformáló ötletek.