Kegyelmet adni a megbocsáthatatlannak – Mindig, minden körülmények között?
Ha nem vagyunk képesek a megbocsátásra, azzal megnehezítjük az életünket?
Ha nem vagyunk képesek a megbocsátásra, azzal megnehezítjük az életünket?
„Amikor egyetemista koromban a szociálpszichológia előadáson a professzor megkérdezte, hogy a teremben lévők közül ki adott volna halálos áramütést Milgram kísérletében, csupán néhányan jelentkeztek, de vélhetően ők is csak poénból. Igazából senki sem szeretné elhinni magáról, hogy megtenne ilyesmit. A kísérletben azonban mégiscsak engedett a nyomásnak az alanyok kétharmada.”
Egy elfeledett nő a hatalmas sztár árnyékában, aki élete végéig szerette négy gyereke apját.
Tényleg annyira ijesztő egy férfi számára, ha egy nő erős, független és határozott, hogy el kell előle menekülni? Miért érzi egyre több nő úgy, hogy kevés az elérhető „normális” férfi? Krajnyik Cintia válaszokat keresett.
Fotók, üzenetek, közösségimédia-profilok és bejegyzések – ez marad utánunk a virtuális térben a halálunk után. De mit tudnak ezzel kezdeni az örököseink, akár technikailag, akár lelkileg?
A lánybúcsú nem egy életszakasz lezárásáról szól, hanem azokról, akikkel mindezt megélted.
Másfél év kényszerpihenő után Fiala Borcsa végre bepakolhatott az utazós bőröndjébe, hogy felkeresse azt a várost, ahová pedig elhatározta, soha többet nem fog visszatérni, hiába a szíve csücske. Mi változott Prágában a járvány óta, és mi az, ami kiirthatatlanul a része maradt?
Talán nem árt megvizsgálni azt sem, mi húzódik a hátterében annak, hogy a focisták a nagy meccs éjszakáján nem a pihenéssel vannak elfoglalva. Teljesítménykényszer miatti szorongás? Berögzült rossz szokás a topfutballisták sajátos életmódja miatt, ami rengeteg utazással, és ezáltal elszigetelődéssel is jár?