WMN Life
Tölts velünk egy egész napot a WMN Fesztiválon, örüljünk az elmúlt tíz évnek, tervezzük együtt a következő tízet!
WMN Life

„Otthon jöttem rá, hogy nem jól tudtam, melyik évben vagyunk” – Ezek a ti legviccesebb kialvatlan történeteitek

WMN Life – 2021.10.07. – CSA

Igen, tudjuk, biztosan vannak, akik semmi marhaságot nem szoktak csinálni félálomban. Na, most nem róluk van szó. Imádtuk ezeket a sztorikat!

Egy összetört szívű édesanya, akitől ha megkérdezték, hány gyermeket szült, elsírta magát – Izus emléke örökké él

WMN Life – 2021.10.06. – WMN

„Borzalmasan szenvedek attól, hogy nem tudom, mit érezhetett, mire gondolhatott a kis ötéves, bölcs fejével. Tudta- e, hogy mi vár rá? Vajon milyen embertelen fájdalmai lehettek? Gondolt-e arra, hogy rossz szülei vagyunk, mert hagyjuk, hogy ez megtörténhessen vele. Vele, aki csak ránk számíthatott. És mi cserben hagytuk, mert nem tudtuk őt megmenteni.” A Svájcban élő anyuka, aki nemrégiben hosszas küzdelem után végül elveszítette a kislányát, ismét írt nekünk.

„Mit bámulsz? Egyet mondok, elájulsz!” – Emberek, akik másokat vizslatnak az utcán

WMN Life – 2021.10.06. – CSA

Emberek, akik azt hiszik, más járókelők öltözéke, megjelenése kifejezetten az ő szórakoztatásukra készült. Szerintünk mindenkinek ismerős…

Szakmai szárnybontogatás a pániktól a súrlódásokon át az elismerő szavakig – Z generációs pályakezdők történetei

WMN Life – 2021.10.06. – PZs

Legfiatalabb gyakornokunk, Pichler Zsófi összegyűjtötte kortársai munkakezdési tapasztalatait, amikből az is sokat tanulhat, aki hasonló cipőben jár, de az is, akinek a munkahelyén épp most helyezkedett el egy „zöldfülű”.

„Leszbikus létedre milyen szép vagy” – A mikroagresszió nem a legnagyobb bántás, de néha az utolsó csepp a pohárban

WMN Life – 2021.10.06. – MD

Sztereotípiákon alapuló kérdések, pejoratív szóhasználat, a kisebbségi csoporthoz tartozó személy érzéseinek elbagatellizálása vagy az általa megélt valóság megkérdőjelezése – ezek mind a mikroagresszió formái, amelyek nemcsak a LMBTQ-embereket érinti, hanem bármilyen marginalizált, kevesebb hatalommal bíró csoportot. Vajon hogyan lehetne úgy visszajelezni egymásnak, hogy senki ne bántódjon meg, és a világ is jobb hely legyen? Milanovich Domi írása a mikroagresszió felismeréséről és a leghatékonyabb válaszokról.

„Ebben a sírásban sok minden benne van” – A szülő, aki marad, és a gyerek, aki megy

WMN Life – 2021.10.05. – RE

A közös napló a köldökzsinór két végéről folytatódik. Miközben Panni igyekszik beilleszkedni az amszterdami egyetemi életbe (és visszaszerezni a biciklijét), addig Eszter az ötös buszon sírdogál. És közben mosolyog. És sírdogál… Olvasd el a naplójukat:

„Ha más gyerekével is törődsz, a magadénak teremtesz élhetőbb világot” – Hagyományőrzés, fenntarthatóság, közösségépítés bohém módra

WMN Life – 2021.10.05. – INK

Ismerjétek meg Kocsis Angélát, aki ágytakaróból menyasszonyi ruhát, használt ruhából mindenféle csodát, az emberekből pedig közösséget alkot:

„A helyzet tragikus, de minimum tragikomikus” – Üres polcok, üzemanyagválság, adóemelés a Brexit utáni Nagy-Britanniában

WMN Life – 2021.10.04. –

Farkasharc a benzinkutaknál, üres polcok a legnagyobb élelmiszer-áruházakban is, általános frusztráció – és nagy valószínűséggel mindez csak a jéghegy csúcsa a Brexit következményeinek sorában, mert ahogy mondják: lesz még rosszabb is. De minimum lehet… Helyszíni beszámolónk Angliából: