„Ép gyerekkel se egyszerű menekülni, hát még egy próbatételessel” – Hazai szülői közösség fogott össze az ukrajnai sorstársakért
Egy sérült gyerekeket nevelő szülőkből álló magyar közösség példátlan összefogásáról írt Filákovity Radojka.
Egy sérült gyerekeket nevelő szülőkből álló magyar közösség példátlan összefogásáról írt Filákovity Radojka.
Egy podcastot ajánlunk figyelmetekbe, amely azt boncolgatja, milyen értékekkel kell bírnia az embernek ahhoz, hogy inspiráljon másokat:
Emmett és édesanyja, Ágnes kivételes története arra példa, hogy LMBTQ-emberként a jelenlegi ellenséges, kirekesztő politikai közegben és jogfosztottságban a feltétel nélküli szeretet szó szerint életmentő lehet.
Mi köze a háborúnak a húsfogyasztáshoz, és miért nem megoldás, ha beszántjuk a parlagon heverő területeket? Mi a gond az atomerőművekkel, és milyen, előre nem látható környezetkárosító hatásuk van az ukrajnai eseményeknek? A szakértő segít eligazodni egy sor fontos kérdés között.
Hogyan lehet eljutni egy bántalmazó kapcsolatban addig, hogy ne csak kilépni merjen belőle az ember, hanem feljelentést is tegyen a bántalmazójával szemben? És mi vár rá azután? Mózes Zsófi írása – érintettként.
Egy átlagos budapesti bérház hetven négyzetméteres lakásának éves rezsije akár a négyszerese (!) is lehet egy új, energiahatékony módon megépített lakás költségeinek. Sokan mégis ódzkodnak attól, hogy belefogjanak a korszerűsítésbe. Pedig a magyar lakásállományra ráférne egy alapos energetikai modernizálás… Erről beszélgetett egy szakemberrel Szabó Anna Eszter – érdemes elolvasni.
„Amikor a sztrájk napjaiban a tanár arra tanítja a diákjait, hogy hogyan kell hatékonyan segíteni az éppen érkező menekülteknek, akkor lehet, hogy nem úgy sztrájkol, ahogy azt sokan elképzelik, hanem olyat művel, amiért érdemes tanárnak menni.”
„Tanítani akarunk, de nem mindegy, hogyan.”