Ha valaki megosztja veled a baját, nem azzal segítesz, ha azonnal tanácsolsz neki valamit
WMN Mindent bele! podcast arról, hogyan figyelj és segíts jól másokon – és magadon
Támogatott tartalom
2022. december 6.
A beszélgetés, amelyből kiderül, hogy D. Tóth Kriszta még nem sírt a WMN-csapat előtt, mert neki bástyaként kell tartania a többieket. Hogy Szabó Anna Eszternek szülés után miért volt segítség, hogy a világ másik felén egy anyuka ugyanúgy magányosnak érezte magát, mint ő. És szóba került az is, hogy miért baj, ha egy épp krízisben lévő ember még az elvileg őt támogatókat kell vigasztalja. Milanovich Domi pszichológusként elmondja, hogy ha valaki nehéz helyzetben van, akkor ne vegyük el a kontrollt tőle például azzal, hogy jobban tudjuk, mire van szüksége, mint ő maga. Krajnyik Cinti pedig azt, hogy a szülei elvesztése miatt extra nehéz számára segítséget kérni bárkitől. Kézzelfogható tanácsok, hasznos gondolatok és az ünnepekre is „elvihető” mondatok arról, hogyan enyhítsük a magányt figyelemmel, hogy miként tartanak meg minket (néha) az online közösségek, hogy miért fontos a gyász természetes menete, és egyáltalán nem utolsósorban arról, hogyan legyünk kevésbé szigorúak saját magunkkal. A WMN Mindent bele! podcastban D. Tóth Kriszta kérdezte Krajnyik Cintit, Milanovich Domit és Szabó Anna Esztert.
Fiala Borcsa a WMN konyhájában a látássérült Kiss Katával készít vegán vadast, miközben beszélgetnek a valós és képletes akadálymentesítésről, és ennek kapcsán a kommunikáció fontosságáról. Ünnepi menü és nagyon fontos téma.
Most végre a saját zsebünkben turkálunk! Szentesi Éva, Fiala Borcsa, D. Tóth András és Gyárfás Dorka mesél őszintén arról, hogy az ő párkapcsolataikat hogyan határozta meg a pénz – az első randitól a válásig. Itt a WMN új podcastjának premier epizódja!
Lehetne találós kérdés is: miről ventilál négy szülő szeptember első napjaiban? Naná, hogy az iskoláról! A WMN Mindent bele! podcastban Fiala Borcsa, Kurucz Adrienn és Szabó Anna Eszter mesélnek Tóth Flórának arról, hogy milyen szülőként belevágni egy újabb tanévbe.
Nők, testek, mellek, tokák, szőr a lábon és menstruáció, vagyis szinte minden, ami szóba kerül, amikor egymás között beszélünk a testparáinkról. Mert azok nyilván vannak.
Online vásárolunk, online dolgozunk, online randizunk – és online élünk. A kényelemnek azonban ára van: egyre kevesebb a fizikai találkozás és az érintés. Nagy-Britannia már magányügyi miniszterrel védekezik, a vírusként terjedő magány pedig a TEDx-beszédek egyik visszatérő eleme lett. Mit tehetünk?
Május 5-én, az írásbeli érettségik első napján indul el az a folyamat, mely az intézményes környezetben zajló magyartanítás és -tanulás, valamint sokszor a (szép)irodalom, illetve nyelvészet iránti érdeklődés végére is pontot tesz – pedig akár az önálló irodalomértés és önkifejező szövegalkotás ünnepévé is válhatna ez az esemény. Polyák-Pásztor Diána, magyar–történelem szakos tanár, a Szia, Tanárnő TikTok-oldal életre hívójának vendégírása.
A fogcsikorgatás és állkapocsszorítás hátterében állhatnak érzelemszabályozási nehézségek, stressz, túl sok koffein és a gének is. Ha nem szentelünk kellő figyelmet a témának, és a feszítő, fájdalmas érzésnek az arcunkban, akkor olyan kellemetlenségekre is számíthatunk, mint: krónikus fejfájás, a fogak sérülése, de idővel gondot okozhat akár a nyelés és a beszéd is.