Magunkon viseljük a történelmet, még ha ennek nem is mindig vagyunk tudatában
Budapest 150 éve alatt nagyot fordult a főváros lakóinak öltözködése, a folyamatot pedig így egyben látni, különösen izgalmas.
Budapest 150 éve alatt nagyot fordult a főváros lakóinak öltözködése, a folyamatot pedig így egyben látni, különösen izgalmas.
„A dokumentumfilmekben nincsenek oldalak, nincsenek hírek és álhírek, és nincsenek igazságok. Csak egy igazság van: az emberi szenvedésé” - írja Gyárfás Dorka, aki az egyik legjobb magyar filmfesztivál, a Verzió kínálatából ajánl három filmet. Azoknak, akik nem takarják el a szemük elől a valóságunkat.
Társadalmunk egyik legklasszikusabb kettős mércéje a fiatal nő-idősebb férfi versus fiatal férfi-idősebb nő megítélése közti különbség. Szóval amikor egy középkorú nő (anya) beleszeret egy nála 19 évvel fiatalabb férfibe, és az a nő történetesen egy színész, aki nem akar lapítani, akkor születik a színpadon valami egészen figyelemreméltó. Gyárfás Dorka ajánlja:
Vajon a te dédunokád milyen lesz 2123-ban? Kálmán utánajárt.
Miért ciki arról beszélni, ha az előző nap egy jót szexeltél? Miért van az, hogy már nem beszélhetünk társadalmi ügyekről politizálás nélkül? Miért kelt megbotránkozást Magyarországon egy meleg pár látványa, Berlinben meg egy nejlonzacskóé? Szerteágazó, de fontos gondolatokat osztott meg velünk Gryllus Dorka, miután megnéztük a SZX_MCHN című darabot.
Ma van Budapest 150. születésnapja. De mit is ünneplünk valójában ezen a napon?
Milyen lélektani igény áll a disztópikus történetek iránti rajongásunk hátterében? És mindeközben mit gondolunk Az éhezők viadala: Énekesmadarak és kígyók balladájáról?
Borongós időben nincs is jobb társ egy könyvnél – épp ezért most izgalmas irodalmi programokat ajánlunk.