Dórika evangéliuma – Egy várandósság, egy temetés (Novella)
„Másoknak belül ketyeg a biológiai órájuk, nekem a testemen kívül. Anyámban.”
„Másoknak belül ketyeg a biológiai órájuk, nekem a testemen kívül. Anyámban.”
77 éve született Petri György, költő, aki sajnos már 20 éve nincs közöttünk. Kurucz Adri felidézi alakját, izgalmas életútját, és ünneplésképpen mellé tesz tíz versrészletet a kedvenceiből.
Olvasd el ezt a cikket, aztán nézd újra a filmet – ezúttal a díszlettervező szemével! (Vagy ne nézd újra, ha már most a füleden jön ki. De attól a cikk még érdekes.)
„Személy szerint élveztem, hogy kilencvenpercnyi romantikus menekülést nyújtok az embereknek a stresszes életükből, amikor nem kell gondolkodniuk semmin, csak nézni, ahogyan a fiú hajtja a lányt, elesik, aztán felkel és végül megkapja. Átvettem a stafétabotot Hugh Granttől, és futásnak eredtem vele.” Szentesi elolvasta a memoárt, és igencsak meglepte:
Ilyen az, amikor gyerekkori rajongásod sokáig kitart (de azért nem örökre szól).
A feminizmus már a XX. század elején is jelen volt hazánkban. Történész szerzőnk fantasztikus nőkről mesél nekünk, akiknek ma is rengeteget köszönhetünk:
Gyárfás Dorka utánajárt, hogy miként alkalmazkodtak a pandémiához a művészeti galériák, hogyan alakult át a piac, a vásárlási szokások, milyen művekre van most nagy(obb) kereslet, és mi lehet ennek az oka. Riportjában a műkereskedelem neves szakemberei mesélnek a tapasztalataikról: Virág Judit, Spengler Katalin, Pados Gábor és Schneller János.
Esküvői vonatozás, ahol összeérnek a múlt szálai.