Iliás-Nagy Katalin: A világ, mintha először látnám
Távol az otthonomtól. El kellett jönnöm onnan. Hogy aztán visszatérhessek.
Távol az otthonomtól. El kellett jönnöm onnan. Hogy aztán visszatérhessek.
Hajápolási tippek a szakembertől a hétköznapokra, a nyári hónapokra, és drasztikus változtatás előtt.
Két hónapja, hogy az egyébként hatfős görög tengerparti falunk tízfősre duzzadt, és ezzel együtt új, illatos, játékos energiák költöztek Agios Georgios citromfáinak lombjai közé. Meg némi éktelen ordibálás, vér, verejték és könnyek. Megérkeztek a keresztlányaink.
Mi a játszópartik etikettje? Ki hív meg kit és hova? Mi van, ha a gyereket szívesen látjuk, de a szülővel nem akarunk udvariaskodni? Mi legyen a testvérekkel? És mi a teendő, ha a gyerekünk a vendégség alatt leveri a négy generáción át őrizgetett, háborús viharterületekről szoknyába varrva kicsempészett kedvenc családi nippet?
Annak ellenére, hogy sem a történelem, sem a biológia nem bizonyítja, hogy ez mindig is a férfiak világa lett volna, az, hogy a patriarchátusra egyetemes és elkerülhetetlen berendezkedésként gondolunk, mélyen gyökerezik kultúránkban.
HoCsi, azaz Horváth Csilla útja az alkoholbeteg apa által megnyomorított gyerekkortól a nehéz iskolai időszakon és a fiatalon anyává váláson át a szívességi lakásig. Ismerd meg a történetét!
A kutatások azt igazolják, hogy a nők balesetmentesebben és óvatosabban közlekednek, és még a parkolásban is jobbak, mint a férfiak. A tapasztalat mégis azt mutatja, hogy a férfi sofőrökben jobban bízunk, és ők maguk is magabiztosabbak a vezetési képességeiket illetően.
„Sok extremitáson kell túlesnünk, míg elérjük az arany középutat” – mondja Guld Ádám médiakutató, kommunikációs szakember az egyre erősödő paraszociális kapcsolatokról és azok hatásairól.