WMN Life
WMN Life

Iliás-Nagy Katalin: A titkos összetevő

WMN Life – 2024.07.21. – INK

Vajon mitől volt olyan jó a családi kovászos uborka gyerekkorunkban? És az eper, a fejes saláta, a kifli a nyaralóban? Iliás-Nagy Katalin írása a felejthetetlen nyári ízekről.

A hőhullám nem csak azért készít ki minket, mert melegünk van – interjú Dúll Andrea környezetpszichológussal

WMN Life – 2024.07.21. – BAE

A tájépítészeknek érdemes edukálniuk az embereket arra, hogy amiről évszázadokon keresztül azt tanultuk, hogy szép, nem biztos, hogy hasznos is. Fontos lenne megtanulni szépnek látni a méhlegelőt vagy a zabolátlanul növő füvet, mert ez segít a túlélésben.

Milyen esélyekkel indul egy kapcsolat, ha a neten szövődik? És ha egy buliban?

WMN Life – 2024.07.20. – KAd

Harmonikusabb párkapcsolatokról számolnak be az emberek, ha offline, például családtagok vagy ismerősök bemutatása által ismerték meg a társukat, mint ha valamilyen internetes társkeresőn találkoztak, mondja egy kutatás. Mit gondol erről a pszichológus-párterapeuta?

Takács Dalma: Ő 66, én 30 – mégis barátok vagyunk

WMN Life – 2024.07.19. – TD

Harmadik éve, hogy nyaranta egy hetet Steiner Kristóf és Nimrod Dagan methanai elvonulásán töltök. Idén egy olyan barátságot hoztam magammal haza, amilyenben még sosem volt részem, ugyanis 36 év korkülönbséggel köttetett.

Csodaifjak vs. későn virágzók

WMN Life – 2024.07.17. – TF

Miért érezzük nagyobb teljesítménynek, ha valaki fiatalon éri el a nagy sikert, mint azokét, akik, mondjuk, életük második felében (vagy még később) módosítanak karriert és találják meg az útjukat? Más képességekkel bír a hosszútávfutó, mint a sprinter? Ennek jártunk utána.

Szabó Anna Eszter: Amit olyan gyönyörűnek látok, az bennem is megvan. Mert nő vagyok.

WMN Life – 2024.07.16. – SzAE

Amikor Marilyn Monroe a második világháborúban megjelent az amerikai hadsereg koreai hadiszállásán, a katonák arcáról nemcsak a vágy sugárzott, hanem hazatalálás és hála is. A pokol kellős közepén belibbent, és magával hozta a harmónia illúzióját, ehhez pedig elég volt csak jelen lennie. Senkinek nem kellett megérintenie hozzá.

Szabó Imola Julianna: A második esély

WMN Life – 2024.07.16. – SZIJ

Visszaadható-e egy kidobott állatnak az emberek iránti bizalma? Ez az írás elsősorban nem a kutyákról szól, hanem rólunk, emberekről.

11 érvelési hiba, amitől hemzseg a közösségi média

WMN Life – 2024.07.16. – MD

A logikai tévesztések nem jelentik automatikusan azt, hogy az illetőnek nincs igaza – azt viszont igen, hogy gyengén érvel. A gyenge érvelés nem holmi kognitív elitizmus miatt problémás, hanem azért, mert ha hitelt adunk neki, akkor egy idő után egyre nehezebben tudunk majd különbséget tenni megbízható és megbízhatatlan információk között, és mind kevésbé leszünk felvértezve a szándékos manipulációval szemben.